Přejít k hlavnímu obsahu

4 zázračné bobulky, které mají léčivé účinky

Malé kulaté plody působí nenápadně a možná byste je kvůli jejich zvláštním názvům nebo nevědomosti o jejich účincích mohla snadno přehlédnout. To by byla ale škoda! Jsou nabité vitamíny a dokáží léčit všemožné neduhy. Seznamte se!

I když k nim ze začátku možná budete přistupovat s opatrností, tyhle bobulky byste rozhodně měla ochutnat a postupně zařadit do svého jídelníčku. Působí jako antioxianty, posilují imunitu, slouží jako cenné zdroje vitamínů a mají další zdraví prospěšné účinky. Doporučujeme!

Rakytník místo citrusů

Oranžové bobule rakytníku řešetlákového dozrávají na podzim a ceněné jsou hlavně pro vysoký obsah vitaminu C. I proto se rostlině říká citroník severu a sibiřský zázrak. K dostání je v podobě šťáv, džemů a kompotů. 

perex_329x-1_1009020924

Goji jako všelék

Goji nebo kustovnice čínská je tradičním lékem na všechny neduhy v čínské medicíně. Užívat můžete sušené plody, nesmíte však přesáhnout dávku 30 g za den. Prospějete hlavně svému zraku a zpomalíte proces stárnutí.

goji_berries430x300

Arónie na imunitu

Černým kuličkám se říká také temnoplodec nebo lidově černý jeřáb. Plody tohoto keře jsou bohaté hlavně na flavonoidy, které zpevňují cévy. Sirup, který se z arónie vyrábí, snižuje hladinu cholesterolu a posiluje imunitu


aronie
Antioxidant amalaki

Vypadá jako angrešt, i proto se mu říká indický angrešt. V Indii, odkud pochází, je amalaki posvátné a má přezdívku nebeské ovoce. Je v něm hodně vitaminu C a ochutnat jej u nás lze v sušené podobě.

NP-AlmaBerry