Přejít k hlavnímu obsahu

Lékárnička na dovolenou

Na obecně tradované rady, co všechno má obsahovat, zapomeňte. Záleží totiž na okolnostech, takže by skladba léků měla být vždy přizpůsobena vaší konkrétní situaci.

Vybavení cestovní lékárničky závisí na délce pobytu, na zdravotním stavu, na oblastech, které hodláte navštívit, i na tom, co se chystáte podnikat. Pokud jste vyznavači aktivní dovolené, výlety vám mohou znepříjemnit otoky, výrony či odřeniny. Jestli se raději oddáváte sladkému lenošení v přímořských letoviscích, jistě neodoláte nabídce místních pochoutek a mohou nastat zažívací obtíže. Specifické jsou také potřeby dětí, seniorů, lidí chronicky nemocných apod. Vhodné složení lékárničky na dovolenou tedy není univerzální, ale mělo by být každému „ušito na míru“.

Zbavit vás s tím spojených starostí chce nový internetový nástroj Lékárnička na cesty. Najdete ho na adrese www.lekarnickanacesty.cz. Jak přesně funguje, nám vysvětlila jeho spoluautorka Ing. Barbora Svobodová, marketingová manažerka sítě lékáren Dr. Max: „Do vstupního dotazníku zadáte specifikaci cestovatelů (počet dospělých a dětí včetně jejich věku), destinaci a přesnou charakteristiku plánovaných aktivit. Po důkladném vyplnění dotazníku se zobrazí produkty, které doporučují naši odborníci vzít s sebou. Zákazník si odznačí přípravky, jež má doma, a tudíž je nepotřebuje. Všechny ostatní si pak může rovnou objednat a z nabídnutého seznamu lékáren Dr. Max si vybrat tu nejbližší, kde bude mít zboží připraveno do dvou pracovních dnů. Vyškolený personál lékárny zároveň může poradit s výběrem vhodného opalovacího přípravku.“

Foto: Depositphotos (1)