Přejít k hlavnímu obsahu

Co na sebe při podzimním sportování?

Odložte výmluvy na plískanice a nečas! Ani s nadcházejícím chladným počasím není třeba zanevřít na venkovní sportovní aktivity.

Potřebujete dvě věci: překonat pohodlnost a opatřit si kvalitní funkční oblečení. Vítr, déšť ani chlad si na vás potom nepřijdou.

Proč se zavírat do posiloven, když si můžete tělo protáhnout na čerstvém vzduchu?! Pravda, podzimní deštíky, mlhy a severák ze strnišť by možná mohly někoho odradit, ale věřte, že stojí za to se překonat a místo do peřiny skočit do sportovních bot. Jako nejspolehlivější pojistka proti případné lenoře funguje kamarádka. Ve dvou se přece o poznání snáz hledá motivace i v chladných dnech!

„Trojobal“ a komprese

Pamatujte, že neexistuje špatné počasí pro sport, existuje jen špatně oblečený sportovec. Základem správné výbavy je vrstvení. Rána a večery jsou citelně chladnější, a tak většinou unesete tři vrstvy funkčního oblečení. Na tělo patří tenké tričko, jehož hlavním úkolem je odvádět pot od pokožky. Lehká mikina dokáže propustit ven vlhkost a páru, a přitom tělo udržuje v teple. Proti případnému dešti či větru se hodí slabší či silnější větrovka, která ochrání tělo před chladem, ale pot přitom může odcházet. V tomto „trojobalu“ budete jako v bavlnce. Pokud se nechcete navlékat, ale na kraťasy to také celou dobu není, pořiďte si návleky na ruce i lýtka. Stačí je v případě nouze natáhnout, a hned je teplíčko. Velkým hitem poslední sezóny je kompresní prádlo. Princip je jednoduchý. Tlak materiálu zvyšuje prokrvení svalů a s ním i odplavování kyseliny mléčné. Výsledek? Vyšší výkon a rychlejší regenerace. Takže vzhůru k novým metám navzdory počasí!

Depositphotos_14416963_s

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček