Přejít k hlavnímu obsahu

Věčně nemáte co na sebe? Naučte se nakupovat efektivně!

Přinášíme vám pár rad, jak nezahltit skříně zbytečnostmi, které stejně nikdy nebudete nosit, a tipy, do kterých kousků se rozhodně vyplatí investovat.

Každá z nás má někdy pocit, že nemá co na sebe a že je nezbytně nutné šatník okamžitě doplnit. Po několika hodinách strávených v kabinkách a ztrátě nemalých částek nám skříně praskají ve švech, avšak opět přichází zrada. Stále nemáme co na sebe!

TRENDY

V tomto případě je lepší vybírat pouze v omezeném množství. Je pravda, že móda se stále vrací, ale v různých obměnách a variacích. Trendové kousky vybírejte vždy na začátku sezony nebo nejlépe ještě s předstihem, nikdy ve výprodeji. Zvolte maximálně dva trendy, které oživí váš styl. Nikdy nekupujte sladěné outfity, ale jen jednotlivé kusy, které je možné různě kombinovat.

y_1_copy

STÁLICE

Vytvářejí váš osobitý styl a denně vám pomáhají při výběru outfitů. Právě stálice by měly tvořit převážnou část našeho šatníku. Při jejich nákupu bychom, kromě nezbytného seznamu, měly vybírat kvalitně. Jedná se o oblečení, které potřebujeme každý den a nechceme ho nakupovat stále znovu a znovu. Je tedy dobré kontrolovat složení, ale zároveň dbát na údržbu a držet se rad výrobce. Překvapivě zde není příliš omezený ani počet kousků stejného druhu. Pokud budete mít pět bílých košil a další tři bílé jiného střihu nebo se vzorem, rozhodně se neztratí a vy nebudete muset každý den prát.

picture-1_copy

DOPLŇKY

Asi nejpříjemnější nákup, který nepřináší mnoho omezení. Při výběru byste už měla mít hrubou představu outfitu, se kterým doplněk zkombinujete. Zhodnoťte, zda doplňky odpovídají vašemu stylu, vkusu i šatníku, ať nešlápnete úplně vedle. Díky Coco Chanel, která nás osvobodila od nutnosti mít pouze pravé šperky a perly, můžete nakoupit krásnou, a přitom levnou bižuterii nebo umělé kožešiny a látky.
Platí zde pouze jedno pravidlo: při jejich nošení vždy dbejte na harmonii, není třeba ukázat celou svou sbírku najednou.

y_5_copy

SLEVY

Oblíbené období výprodejů i krátkodobé sezonní slevy nám vždy přinášejí velkou radost a velké utrácení. Ve slevách však dávejte pozor na kvalitu a posuďte, zda konfekční oblečení nebudou mít v danou chvíli všechny kolegyně v práci. Kontrolujte správné velikosti a nekupujte oblečení s myšlenkou, že do něj zhubnete, nebo naopak dorostete.
Ani zde nesmíte zapomínat na svůj osobní styl, jinak ztratíte spoustu peněz, které jste mohla později využít na to pravé.

o1e39c76807d33dad5a2a285c93c2a747