Přejít k hlavnímu obsahu

Průhledná ramínka, moc krátká sukně...Jaké jsou největší módní prohřešky léta?

Letní teploty konečně přináší úlevu od zimních vrstev a kabátů, pod kterémi je celkem jedno, jestli máte tepláky nebo nádherné šaty. Jenže s letními outfity se objevují přes zimu zapomenutá módní tabu, kterých se dopouští mnoho z nás. A nemusí se jednat jen o omílané ponožky v sandálích. Těchto módních prohřešků se rozhodně vyvarujte!

Můžete mít na sobě sebekrásnější nebo sebedražší model, ale pokud pod něj obléknete podprsenku s průhlednými ramínky, silonky nebo vám v něm bude jednoduše zima, tak efekt dokonale zkazíte. Tyhle módní prohřešky jsou po ponožkách v sandálích zdaleka ty nejhorší!

Podprsenka s tílkem nebo topem bez rukávů

Léto nám začalo a bohužel se opět vynořuje strašák „průhledných“, gelových ramínek. Tato ramínka váš outfit rozhodně nezachrání, bohužel jejich materiál reaguje s  potem a dotekem s  pokožkou, proto se rádoby průhledná v  minutě promění na žlutou, špinavou barvu, kterou máte nalepenou na rameni a rozhodně tím ukážete mnohem horší variantu než barevná ramínka.
Jak na to? Pokud vám vaše postava, věk nebo sebevědomí nedovolí jít bez podprsenky, je dobré zajít do kvalitního obchod se spodním prádlem. Nejen, že dnes existuje tucet variant podprsenek, které nikdo nepozná, že máte, ale také vám zda poradí s  triky, jak případně ramínka uvázat tak, aby nebyla vidět. Druhu možností je i prachsprosté přiznání. Máte barevná nebo hezká ramínka? Přiznejte je a nesnažte se je schovat nebo zakrýt. 

Silonky

O vzhledu průhledných silonek, které vás nezahřejí a rozhodně vašim nohám nedodají na kráse, jsme už psali, ale opakování je matkou moudrosti. Pokud vám v daném počasí nestačí pěkně upravené nohy, vezměte si tmavé silonky, které můžete kombinovat po vzoru celebrit jakoukoli barvou včetně bílé.

Přílišné nebo nedokonalé opálení

I překrásné šaty se mohou proměnit v módní peklo díky špatnému opálení. Pokud jste fanynkou slunění, dejte pozor na to, abyste byla opálená rovnoměrně a celoplošně, v šatech bez ramínek totiž neopálená ramínky od plavek opravdu zkazí celkový dojem.
Opálení mimo jiné i mění váš přírodní odstín pleti, a proto je potřeba dávat si pozor i na různé barvy nebo spíš odstíny barev, které jste v jiných ročních obdobích zvyklá nosit, odstíny pleti a šatů z vás správnou kombinací mohou udělat královnu, ale mohou vás i pěkně pozlobit.

Mini, mini

Nahá neznamená sexy! Toto pravidlo platí zejména v  letních dnech. I přes extrémně vysoké teploty se vyvarujte, pokud možno, kombinací opravdu hlubokého výstřihu a mini sukně nebo minišortek, které mohou vypadat vulgárně. Zvolte raději volné a vzdušné střihy, které za vás budou i trochu dýchat nebo vyberte jednu část těla, kterou chcete dát daný den světu na odiv. Vždy ale platí jedno nebo druhé!

Husí kůže

Stejně jako extrémní vyletnění v  podobě žádné tričko a místo sukně pásek, platí problém i opačně. Překrásný a slušivý outfit lehce husí kůže zkazí. I v  létě je proto lepší vzít si nějakou tu přídavnou vrstvu navíc, než-li vymrznout, protože nevyšla předpověď počasí nebo se bouřka přihnala dříve, než jste čekala.