Přejít k hlavnímu obsahu

Módní mýty versus realita

Všechny známe nějaká pravidla týkající se módy a více či méně se je snažíme dodržovat. Když chceme vypadat štíhlejší, oblékneme černou nebo svislé pruhy, punčochy nosíme, aby nám nebyla zima... Jenže některé módní zásady jsou pouhými mýty. Kterým byste neměla věřit?

V posledních pár letech se skoro každou sezonu setkáváme s trendy, které boří zažité mýty. Návrháři kombinují zdánlivě nekombinovatelné barvy a vzory, mísí se styly a móda je celkově kreativnější a hravější. Jsou však mýty, kterým stále bezhlavě věříme a řídíme se jimi. Na která „módní pravidla“ byste měla zapomenout?

1. Svislé pruhy opticky zužují

Toto je snad jeden z nejoblíbenějších módních mýtů, je pravdou, že svislé pruhy mohou opticky zužovat postavu, stejně to ale platí i o vodorovných pruzích. POZOR, dámy, nejde o směr, ale intenzitu pruhů.

03-devil-wears-prada-miranda-priestly-fendi-brown-striped-coat-w724

2. Černá opticky zeštíhluje, bílá naopak rozšiřuje

Částečně to platí. Černá opravdu může postavu nepatrně opticky zúžit. Pokud si vezmeme jednobarevný černý oděv, budeme vypadat štíhlejší, ale pouze pokud dodržíme pravidla kombinace a vrstvení různých materiálů. Jednolitý černý model z jednoho materiálu vás opravdu o nic nezeštíhlí.
O bílé se naopak říká, že rozšiřuje, zeptejte se však samy sebe: Opravdu si myslíte, že by nevěsty chtěly vypadat ve svatebních šatech tlustší?

anne_hathaway_Collage

3. Tělové silonky zahřejí

Nylonové silonky, které kdysi pravděpodobně skutečně zahřály, se dnes již nevyrábějí. Jejich náhražky nás skutečně nemohou zahřát, jedná se pouze o psychický jev. Při pohledu na stránky časopisů nebo při prohlížení fotek z předávání Oscarů na žádné hvězdě tělové silonky neuvidíte. Jejich skutečný účinek je pouze v tom, že i modelce udělají z nohou sloupy. Pokud opravdu bez silonek nemůžete přežít, noste pouze ty černé nebo jiné barvy, ne však tělové. Černé navíc můžete kombinovat i s bílou.

miranda-priestly_610

4. Dress code už dnes neplatí

Toto téma je stále omíláno a stále je nutné hledět na to, že dress code platí. Bohužel dnes není již tak striktně dán, a pokud vyjmeme tělové silonky, je potřeba jako dáma ovládat etiketu.

still-of-meryl-streep-in-the-devil-wears-prada-2006-large-picture

5. Šátky jsou jen pro babičky

Pokud nejste stále zavřená ve svém bytě a nikdy nevyrážíte ven, musela jste si jistě povšimnout, že venku to šátky hýří. Můžete je nosit uvázané kolem krku, na hlavě, ale například i kolem pasu nebo jako doplněk kabelky.

14

BEAUTY TIP:

Francouzská manikúra, jak tomu v Čechách říkáme, neexistuje. Tento mýtus vznikl na základě toho, že Francouzky mají dorůžova zbarvené nehty a jejich špičky bílé. My si pomáháme množství vychytávek počínaje bílou tužkou pod nehty a konče lepením umělých nehtů. Trend hranatých „maxi“ nehtů je už ale několik let pryč, dejte na to pozor.