Přejít k hlavnímu obsahu

Frčí army styl: Jak ho nosit

Podstatné je, že se nesmíte bát – pokud se ve „vojenském“ outfitu necítíte dobře, nebudete v něm ani dobře vypadat.

Galerie: Frčí army styl: Jak ho nosit

Army styl neznamená, že se máte navléct do „maskáčů“ a začít běhat po lese – stačí využít některé prvky. Ostatně inspirovala se jimi už například Coco Chanel nebo třeba značka Burberry při vytvoření dnes už oblíbeného a klasického trenčkotu.

* Nejsnazší cesta, jak být v této sezoně trendy a jak zároveň investovat do jednoho z „must-have“ vašeho šatníku, je pořídit si parku. Ta nemusí být nutně v zelené barvě, ani s kožešinkou kolem kapuce, dnes už je na trhu mnoho verzí, které se přizpůsobí každému.

* Army stylu je možné dosáhnout třeba pouze tím, že při nákupu saka zvolíte místo klasického jednořadového sako dvouřadové s výraznějšími kovovými knoflíky (příjemnou variantou je i svetřík střižený do saka od značky Gate).

* Nesmíte se bát zelených a khaki odstínů, které se dají velmi snadno kombinovat s jakoukoli barvou. Maskáčový vzor by měla odlehčit ženská silueta střihu (například svetr Gate).

* Jednoduchou a šik variantou je obohatit šatník o univerzální šněrovací boty, které díky několika doplňkům udělají z outfitu přímo výstavní model army stylu. Vybrat si můžete snad ve všech obuvnictvích, naším tipem jsou šněrovací boty Lasocki (CCC).

* Náladu tohoto stylu můžete vytvořit i pomocí doplňků ve stylu malých šátků kolem krku. Mnoho nápadů lze odkoukat ve výlohách obchodů – tak neváhejte a inspirujte se.

* Máte-li přece jen trochu obavy, že je to pro vás moc, můžete módní army styl zlehčit a dodat mu eleganci. Je ale dobré mít v šatníku pár kousků, které touto módou aspoň zavánějí.

Foto: Depositphotos (1), Gate (2), CCC (1)