Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasy po čepicí: Jak je udržet hezké

Jakmile klesne teplota na nulu nebo dokonce pod ni, rozhodně pokrývku hlavy noste – jinak hrozí onemocnění. Máme pro vás pár nápadů, aby tím účes a vlasy vůbec příliš netrpěly.

* Častým zimním problémem je, že vlasy po sundání čepice elektrizují. Proti tomu je možné vyzkoušet bezoplachové regenerační emulze či pěny s antistatickými účinky. Zabrání totiž poletování vlasů a chrání je po dobu od jednoho umytí ke druhému.

* Pod pokrývku hlavy je obecně vhodnější kratší sestřih (podmínkou je, aby byl kvalitní). Pokud si však chcete ponechat polodlouhé nebo dlouhé vlasy, nejpraktičtější je splést je do copu, svázat do culíku nebo vyčesat do ohonu. Když se pár pramínků uvolní, nic se neděje. Módním trendem je co nejpřirozenější účes a stylingové přípravky vám umožní ho kdykoliv upravit. 

* Pod čepicí se vlasy rychleji mastí, takže je potřeba je též častěji mýt. Poté je fénujte v předklonu, protože tím se vlasy zvednou od kořínků a získají větší objem. Tužidlo stačí použít jen na temeno hlavy, vlasy podél krku nechte přirozeně tvarované, protože účes tím získá na nedbalé ležérnosti.

Pomoc ze spíže

* Na vysušené vlasy platí rozmixovaná dužina z avokáda, která dodá vlasům pevnost a pružnost, zvlášť když do ní přimícháte šťávu 
z aloe vera a trochu citronové šťávy.

* Matným vlasům prospěje rajčatová šťáva se lžičkou mořské soli, kterou v ní necháte rozpustit. Směsí přelijte umyté vlasy a poté opláchněte.

* Pro větší objem si vezměte na pomoc med. Lžičku medu smíchejte s teplou vodou, trochou jablečného octa a citronové šťávy, roztok vetřete do umytých vlasů a neoplachujte.

Foto: Depositphotos (1)