Sluncem poškozené vlasy: Navraťte jim lesk a sílu!

Působením vody a sluníčka, které produkuje UVA a UVB záření, se ve vlasech obsažený přírodní melanin i umělý barevný pigment rozpadá a způsobuje zesvětlení vlasů, až o několik stupňů. Často tento jev v létě vítáme, protože koresponduje s opálením a dodává svěží letní vzhled. S pěkným zesvětlením se často dostavuje i dehydratace vlasů a roztřepené konečky. Vlasy tím dávají najevo, že ztrácí svoji sílu a potřebují vyživit. Jak o vlasy v této době správně pečovat a navrátit jim znovu lesk a sílu nám poradil kadeřník Václav Pražák.

1. Vybledlá barva

K dodání ztraceného pigmentu a tím navrácení přirozeného odstínu, lesku a barvy vlasům použijte přelivovou barvu s nádechem perletě. Nenásilnou formou navrací přírodní krásu vlasovému vláknu a zároveň rozzáří vlasy nepřebernými odlesky barevného spektra.

2. Dehydratace

Dehydratace vlasů je jeden z nejčastějších problém, který ženy po létě řeší. Pro navrácení svěžesti a síly vlasů doporučuji například řadu BC Bonacure Moisture Kick. Ucelenou hydratační péči o vlasy, která dodá vlasů potřebnou hydrataci díky obsahu kyseliny hyaluronové.

Snimek_obrazovky_2014-08-28_v_10.45.56

3. Suché konečky

Po létě poškozené konečky už nic nezachrání, potřebují zastřihnout, aby vlasy mohly růst. Nezapoměňte si co nejdříve zaskočit ke svému kadeřníkovi nechat si vykouzlit nový účes. Vlasy tím odlehčíte a získáte na kráse. Do zastřihlých konečků poté vetřete vlasový olej, který zaručí, že zůstanou dlouho zdravé a krásné. Osvědčené jsou například oleje od Kérastase Elixir Ultimate, mezi kterými si určitě vyberete ten pravý pro vaše vlasy.

Snimek_obrazovky_2014-08-28_v_10.49.17

@svetzeny