Přejít k hlavnímu obsahu

Vše o kosmetice: 9 otázek a odpovědí od profesionálů

Chcete být po celý rok prostě nádherná? Pak se řiďte radami předních odbornic, které exkluzivně pro Svět ženy odpovídají na nejčastější dotazy týkající se ženské krásy a půvabu.

1. Jak vypadá nejlepší styl líčení pro získání mladšího vzhledu?

Odpovídá vizážistka Magdalena Soušková: Doporučuji držet se obecného pravidla, že „méně je někdy více". To znamená nevrstvit, obzvláště pak v partiích kolem očí, kde jsou mimické vrásky. Přechody doztracena stínujte, celek pak působí přirozeně. Vsaďte na jemně nalíčené oči, lesk na rtech a svěží tvářenku. 

2. Musím nanášet podkladovou bázi?

Odpovídá vizážistka Magdalena Soušková: Obecně podklad pod make-up doporučuji. Pleť pak působí po celý den svěže a vláčněji. V zimě může být podklad mastnější. Jestli použijete krém nebo podkladovou bázi, to záleží na vás.

3. Existuje trik na pěkně tvarované a husté obočí?

Odpovídá kosmetička Jana Petráková: Stačí málo. Obočí zespodu jemně vytvarovat tak, aby tvořilo přirozený oblouček, a lehce dotónovat barvou. Chloupky netrhejte shora. Nevíte-li si rady, využijte novinku Beautiful Brows. Jde o šablonu a minerální pigment, s nímž si vytvoříte krásné obočí během několika vteřin. Přirozeně husté obočí vám vydrží 24 hodin a dodá vašemu obličeji mladistvý výraz.

Depositphotos_10676804_s

4. Mohu docílit zvětšení očí?

Odpovídá vizážistka Magdalena Soušková: Jako základní „stavební jednotku" bych použila černou, případně hnědou oční tužku a vykreslila obrys oka do mandlového tvaru. Potom radím použít tmavé oční stíny a oko dotvarovat a vystínovat doztracena. Dbejte na to, aby se linka se stíny propojily a nepůsobily tvrdě, ale celistvě. Hodně záleží na tvaru očí.

5. Je nutné používat konturovací tužku?

Odpovídá vizážistka Magdalena Soušková: Použijte ji, když si líčíte rty výraznou rtěnkou. Zvolte vždy stejnou barvu. Tímto ohraničením zamezíte rozpíjení rtěnky. Kontura by měla působit přirozeně a jemně.

Depositphotos_12252238_s

6. Podle čeho volit odstín tvářenky?

Odpovídá vizážistka Magdalena Soušková: Jednak podle toho, zda se k vám hodí teplé, či studené odstíny, podle typu pleti, ale i podle preference barev. Vždy je třeba dbát na to, aby tvářenka působila přirozeně a byla nanesena na správné místo.

7. Jak by měla vypadat inventura naší kosmetické taštičky?

Odpovídá vizážistka Magdalena Soušková: Aktualizujte ji podle toho, co používáte. Mějte ořezané tužky a čisté štětce. S výdrží produktů je to stejné jako u jiných výrobků. Výrobce musí uvádět trvanlivost. Například u rtěnky, lesků či mastných očních stínů i další kosmetiky poznáte její stav například i podle vůně či změněné struktury.

Depositphotos_22591603_s

8. Co se stane, když se zapomenu večer odlíčit?

Odpovídá kosmetička Jana Petráková: Pokud nechcete, aby se z vašeho obličeje stal sběrný kontejner, bez čištění to nepůjde! Odličovací přípravky totiž odstraňují nejenom make-up, ale i nečistoty z okolního prostředí a odumřelé buňky z povrchu pleti. Při nedostatečné péči pleť začne velice rychle vysychat a stárnout. Bez čištění pak aplikace krémů ztrácí význam, neboť aktivní látky obsažené v krému se přes vrstvu nečistot a mazu do pokožky nedostanou.

9. Jak často chodit na kosmetiku?

Odpovídá kosmetička Jana Petráková: Vzhledem k čtyřtýdennímu cyklu obnovy pleti doporučuji navštívit kosmetičku přibližně jednou měsíčně. V případě problematické pleti, akné či při různých kúrách může být frekvence i 1x týdně po dobu několika týdnů. Základní ošetření by mělo obsahovat: odlíčení, tonizaci, malou úpravu obočí, hloubkové čištění pleti ultrazvukovou špachtlí, masáž obličeje, krku a dekoltu, pleťovou masku, tonizaci a aplikaci závěrečného krému. To vše samozřejmě s ohledem na věk.

Depositphotos_59976885_s