Přejít k hlavnímu obsahu

Zima je ideální čas pro regeneraci i zlepšení fyzičky

Komerční sdělení. Zimní období je ideální chvíle pro nastartování organismu. Dopřejte si očistnou kůru a relaxační masáž. Je to také ideální chvíle, kdy začít s cvičením a zlepšováním kondičky.

Galerie: Zima je ideální čas pro regeneraci i zlepšení fyzičky

Článek je propagací firmy Zapakatel.cz. Web svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Posilte imunitu

Jak v zimě pomoci organismus ubránit se virózám a dalším nemocím? Zahřejte se! V sauně.

Pocením se z těla vylučuje velké množství škodlivin. Díky teplu se rozproudí krev v těle a uvolní ucpané dutiny. Následné zchlazení má blahodárné účinky při celkové regeneraci, zpevňuje pokožku a pomáhá v boji s celulitidou.

Pravidelné saunování prokazatelně posiluje imunitu, což v zimním období rozhodně oceníte. Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže, navštěvujte saunu alespoň jednou či dvakrát týdně. Během zimní sezóny navíc využijte i různé zvýhodněné sety a slevy na vstup.

Uvolněte se

Dny, kdy je brzy tma a vaše tělo ochromuje zima, využijte k odpočinku. Je to ten pravý čas k duševní i tělesné očistě. Dopřejte si ji během pobytu v lázních nebo při uvolňující masáži.

Široké oblibě se v současnosti těší pivní lázně a hřejivé čokoládové nebo medové masáže, na něž můžete využít zajímavé slevy v Praze, Brně i dalších městech.

Nové síly a energii ale načerpáte i při thajských masážích nebo masážích lávovými kameny. Nelze jednoznačně říct, která procedura je ta nejlepší. Každý si musí sám najít, co mu nejvíce vyhovuje a kdy se cítí nejlépe.

Pohyb vás zahřeje!

Ačkoliv byste jistě raději lenošila, donuťte se krom návštěvy masáže také cvičit. Nemusíte nutně navštěvovat fitness centrum a „mučit se“ na strojích. Vašemu tělu mnohem víc prospěje například jóga nebo pilates. Nejen že tu protáhnete zkrácené svalstvo, zároveň zpevníte vnitřní opěrný systém těla a zbavíte se bolestí zad a hlavy.

Po Vánocích navíc mnoho pohybových studií a fitness center nabízí zlevněné vstupné. Nebo využijte omezených výhodných nabídek na slevových portálech, jako je například Zapakatel.cz.

Foto: Zapakatel.cz (3)