Tanec je to pravé 3: Kreativní dovádění

* Afro dance

Je to jako nespoutaný, živelný či energický proud zábavy. Afro dance je spojením nejrůznějších stylů jako moderna, jazz, funky nebo hip hop. Tancuje se na velmi podmanivou africkou hudbu, která vás přenese až na břehy západní Afriky. Afro dance se zaměřuje na přirozenou koordinaci pohybů. Cílem je splynout s hudbou, naprosto se uvolnit a oddat se spontánnímu tanečnímu projevu. Lekce jsou tak kombinací kardiotréninku, posilování s vlastní vahou a strečinku. Na lekci je vhodné se dostavit v pohodlném, volnějším oblečení, tancuje se zpravidla naboso. 

Pro koho se hodí: Moderní afro dance je vhodný pro temperamentní ženy i muže.

* Street dance

Označení street dance se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo taneční studia, přímo v ulicích, školních dvorech a v tanečních klubech. Tyto tance získávají na popularitě. Zlepšují fyzičku a lidé je berou jako formu umění, lze v nich dokonce soutěžit. Mezi taneční techniky a styly do street dance patří hip hop, RnB, free style, hype, funky dance a řada dalších. Záleží na vás, jaký styl vám nejvíce vyhovuje. Street dance vám zvedne kondici, výborně se zahřejete a protáhnete si tělo.

Pro koho se hodí: Pro ty, kdo si potřebují vyzkoušet všechny možné hudební žánry a rádi dávají průchod emocím.

* Jazz dance

Při jazzovém tanci se báječně odreagujete, zapomenete na všední starosti a prožijete radost z pohybu. Můžete se nechat unést hudbou a pohybem, vyjádřit svoji osobnost, svoje pocity a nálady. Jazz dance je stejně jako scénický tanec plný emocí a nespoutává žádnými striktními pravidly. Scénický tanec a jazz dance jsou vhodné opravdu pro všechny, získávají na oblibě právě díky volnosti a přirozenosti pohybu; pokud je vyzkoušíte, jistě nebudete litovat.

Pro koho se hodí: Propadnou mu svobodomyslné a kreativní povahy.

Foto: Depositphotos (1)

@svetzeny