Přejít k hlavnímu obsahu

4 důvody, proč byste měla vyrazit na běžky

Přibližte se lehkým skluzem k lepší kondici i krásnější postavě. Na běžkách si mohou užít čistokrevní turisté i ti, kteří chtějí podávat maximální výkony.

Pokud se vám běžky kdysi zprotivily na lyžařském výcviku a zařekli jste se, že na ta nestabilní klouzavá prkýnka už nikdy nestoupnete, měli byste přehodnotit svůj názor. Výbava už dávno pokročila. Zapomeňte na vrklající se vázání, promočené šněrovací boty a nenamazatelné skluznice. Dnešní materiály a modely vám výlet ulehčí a na konci vám zbydou jen krásné zážitky a dobrý pocit, že jste pro sebe něco udělali. Dejte běžkám druhou šanci, protože snad neexistuje zdravější zimní aktivita – posílí svaly a osvěží ducha.

PROČ VYBĚHNOUT?

1. KOMPLEXNÍ POSILOVNA

Běžky jsou skvělým tréninkem celého těla a je jedno, zda se šinete, co noha nohu mine, nebo svištíte jako žíznivá čára. Rovnoměrně posilujete a protahujete svalové partie .Na každý styl byste se měli vybavit trošku jinak. Lyže na bruslení jsou oproti těm na klasiku tvrdší a kratší, hůlky delší. Největší rozdíl ale poznáte na botách. Skatové jsou vysoké a plastový límec drží kotník. Modely pro klasický styl jsou nízké a nebrání kotníku v pohybu. Velmi podobné jsou i turistické boty, jejichž hlavním úkolem je ochránit nohu před chladem a vlhkostí. horní i dolní poloviny těla. Navíc se při jízdě zlepšuje koordinace. Účinky běžkování ocení především lidé se sedavým zaměstnáním. Protáhnou si zádové svaly, které na židli před monitorem počítače trpí.

ab8e7188eef21712a2a4c9e038072519

2. SRDCE, PLÍCE, KLOUBY

Aktivita na čerstvém vzduchu vám rozpumpuje krev a zlepší činnost dýchacího systému. Při klouzavém pohybu netrpí klouby tolik jako při jiných sportech, takže na běžky může klidně vyrazit i člověk s nadváhou. O podpoře obranyschopnosti se asi ani netřeba zmiňovat.

Depositphotos_40587377_s

3. ŽÁDNÉ TUKY

Běžecké lyžování na jakékoli úrovni jako aerobní vytrvalostní aktivita napomáhá spalování přebytečných faldů. Tento pohyb je natolik energeticky náročný, že si pak za odměnu klidně můžete dát koláč nebo palačinku.

Depositphotos_32363777_m

4. PSYCHICKÁ OČISTA

Zapomenout na stresy a mít pár hodin pro sebe – nezní vám to jako sen? To není sen, to jsou běžky!

Depositphotos_9283237_s