Přejít k hlavnímu obsahu

Nápoje pro jarní povzbuzení: 4 extra tipy

V předjaří potřebujeme zejména dodat energii, a to psychickou i fyzickou – dostatek sil, dobrá nálada a pocit pohody jsou nejlepší obranou proti nemocem a chmurám.

Galerie: Nápoje pro jarní povzbuzení: 4 extra tipy

1. Matcha tea

Matcha vzniká speciální technologií pěstování i zpracování čaje, což mu dává jedinečné vlastnosti. Poznáte ho nejen podle sytě zelené barvy, ale také podle nasládlé a jemné chuti – je to 100% zelený čaj rozemletý na jemný prášek. Při jeho výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Čaj matcha je desetkrát silnější než běžně uvařený šálek zeleného čaje – výrazně zrychlí metabolismus a zažene únavu lépe než silná káva. Více na www.matchatea.cz.

2. Zelený jasmínový

Pro koho je matcha příliš „silný čaj“, tomu doporučujeme kvalitní „normální“ zelený. Zelený jasmínový čaj patří mezi nejoblíbenější čajové směsi – zbavuje stresu, navozuje pohodu a pomáhá proti jarní únavě. Jasmínový čaj Ahmad Tea London je k dostání v balení po dvaceti sáčcích v samostatně balených unikátních alupacích, které udržují aroma a chuť v dokonalé čerstvosti, nebo jako sypaný čaj (více na www.ahmadtea.cz).

3. Whiskey je whiskey…

Kdo chce dodat sil něčím ostřejším, než jsou čaje, ať vsadí na kvalitu a tradici prověřené značky. Pokud vás jako první napadne irská značka Jameson, zřejmě si umíte poradit. Možná však nevíte, že právě nyní je v prodeji limitovaná edice určená k velkému irskému svátku – ke dni svatého Patrika (slaví se 17. března). Prodává se v lahvi se speciální etiketou. Navrhl ji populární ilustrátor Dermot Flynn a zobrazuje světově proslulé dublinské puby, jelení hlavy, významné osobnosti (například nositele Nobelovy ceny za literaturu W. B. Yeatse), ale také ukázku pravého irského slangu. Více na www.jameson.cz.

4. Energy drink

Ctitelé životabudičů zvaných energy drinky jistě uvítají žhavou novinku Big Shock Sporty. Tento legální, a navíc zdravý „doping“ si s sebou na olympiádu v Soči vezli i mnozí z našich sportovců. Vy si ho můžete vyzkoušet také přímo na zasněženém svahu nebo kdekoli jinde, zejména však při sportu (jak už název napovídá). Nosným prvkem nápoje je hořčík, který pomůže nastartovat a zároveň zabrání křečím. Oproti tomu Big Sporty obsahuje méně kofeinu a taurinu a více přírodních látek (ženšen a guarana). Více na www.bigshock.cz.

Foto: Depositphotos (1), archiv firem (4)