Přejít k hlavnímu obsahu

Last minute dieta: 4 kroky k plochému bříšku

Proměňte sen o plochém bříšku ve skutečnost! Díky pouhým čtyřem jednoduchým krokům se ještě před dovolenou stihnete dostat do bormy a mít krásně ploché bříško. Víme, jak na to, abyste se letos nestyděla svléknout se do plavek.

Před dovolenou je motivace zpevnit postavu nejsilnější. Bříško je pro většinu žen kritickou partií. Pusťte se do zeštíhlujících manévrů hned teď! 

Sedy lehy nestačí

Břišní svaly tvoří nejen ty přímé, ale i šikmé a vnitřní. Předpokladem pevného bříška je pravidelné posilování všech svalových skupin. Kdybyste měla silné jen přímé svaly, riskujete, že břicho bude působit vypouklým dojmem. 

Lehký jídelníček

Zaměřte se na lehký jídelníček bohatý na vlákninu a vyhýbejte se potravinám s nadýmavými účinky. Patří mezi ně i některé druhy zeleniny, jako např. květák nebo kapusta, nemusíte je úplně vypustit, ale před konzumací je poduste. Za nafouklé bříško může někdy i zácpa. Také na ni platí strava bohatá na vlákninu. Tedy dostatek zeleniny, ovoce a tekutin a samozřejmě pohyb. 
Už nikdy nafouklé
Je všeobecně známé, že fazole nadýmají. Ale podobné účinky mají i další luštěniny, například čočka a hrášek, a také arašídy. Syrová zelenina je těžko stravitelná, se zvýšenou aktivitou trávicího systému vzniká plynatost. Vyhněte se i nasyceným nápojům. 

Pozor na stres

Za ukládání tuku na břiše může také stres. Když jsme v napětí a pociťujeme úzkost, tělo vyplavuje hormony kortizol a adrenalin, které stimulují trávicí systém, a mohou tak být příčinou plynatosti, nadýmání nebo dokonce i průjmu. Pokud jste neustále pod tlakem, není divu, že se nafouklého břicha nemůžete zbavit. 

Rychlé řešení

Hodiny v tělocvičně, stovky uběhnutých kilometrů, dietní jídelníček, a tukové polštářky ne a ne zmizet? Naštěstí existují metody, jak se zbavit tuku rychle a bezbolestně. Jednou z nich je laserová liposukce. Oproti klasické liposukci je šetrnější. Dokáže přesně cílit na tukové buňky, které rozpustí a lékař je odsaje v místním znecitlivění pomocí tenké kanyly. Lipotransfer je další moderní metoda pro formování postavy, kdy lze vlastní tuk „přestěhovat“ do jiné partie. Například ke zvětšení prsou, vyplnění vrásek apod. Více o proceduře na www.yesvisage.cz. Jinou, zcela neinvazivní metodou odstranění tuku je liposukce zmrazením – kryolipolýza. Lékař zacílí na tukové buňky pomocí specializovaného přístroje, který pracuje na bázi postupného zchlazování tukové vrstvy kůže. Tukové buňky jsou postupně vyplavovány lymfatickým systémem. Více o ošetření nejnovějším přístrojem CoolTech najdete na www.laserplastic.cz. Zeštíhlující procedury najdete třeba i v SALON MIRACLE ESTHETIC CLINIC AND SPA, kde vám ošetření přizpůsobí přímo na míru. Více na www.miracleclinic.cz.