Přejít k hlavnímu obsahu

Jak o Velikonocích nepřibrat, a přitom si je stále užít

Mazanec, nádivka, jidáše, čokoládová vajíčka...už se vám sbíhají sliny? Všechny svátky jsou jako určené k hodování a mlsání a Velikonoce rozhodně nejsou výjimkou. Jak si ale dopřát všechny ty dobroty, a přitom nepřibrat ani deko?

Výživový kouč Martin Škába radí, jak si o Velikonocích užít všechno, co máte ráda, a přitom pak nemít výčitky svědomí. Byla by přece škoda, aby se celé vaše hubnoucí úslí pokazilo během pár dní. Vyzkušejte tyhle triky, jak si udržet štíhlou linii i během velikonočního hodování!

Nastartujte se předem 

Před očekávaným náporem jídla si potřebujete vyčistit hlavně střeva.Každé ráno si dejte sklenici vlažné vody s několika kapkami citronové šťávy a 2 lžícemi rozemletého lněného semínka.

Zdravé sladkosti

Velikonoce jsou ve znamení čokolády. Dejte si ale jen kvalitní se 70 % kakaa (obsahuje hořčík a antioxidanty). A hlavně snězte jeden dílek, nikoliv celou tabulku. Místo mazance z bílé mouky si upečte celozrnné muffiny, koláčky, nejrůznější dezerty apod.

Pozor na nepřítele

Skrytým zabijákem diety jsou uzeniny a salámy. Pokud si je nedokážete odpustit, dejte si k nim dostatečné množství zeleniny, nejlépe ve stejném nebo větším množství, než kolik je dané uzeniny.

Podpořte trávení

Po obědě nebo větším jídle si udělejte malou, i třeba jen dvacetiminutovou procházku. Tím rozpohybujete trávení a tolik se toho neuloží.