Přejít k hlavnímu obsahu

Elixír pro život i krásu

Kde ho hledat? Stačí otevřít dveře a zhluboka se nadechnout. Nejdůležitějším zdrojem zdraví a půvabu je totiž kyslík, který na nás čeká na čerstvém vzduchu.

Ve vydýchaném prostředí klesá koncentrace kyslíku natolik, že vás kromě pocitu skleslosti a ospalosti může i bolet hlava. Na čerstvém vzduchu to rychle odezní, a hned budete výkonnější. Nedostatek kyslíku se projevuje i na stavu pokožky. Okysličená pleť je zářivá a hladká, zatímco zašedlá a unavená naopak signalizuje, že potřebuje „na vzduch“. Nejúčinnějším způsobem okysličení je pohyb – zejména aerobní (procházky, běhání, plavání, cyklistika…). Vinou převážně sedavého zaměstnání většina z nás dýchá příliš povrchně, čímž se o kyslík ochuzujeme – chce to tedy snažit se dýchat zhluboka.

Pleť

Zdravá a krásná je jen taková, která je dostatečně zásobená kyslíkem. Ten umožňuje, aby pokožka plně využila energetický potenciál živin, což ji pomáhá zachovávat zdravou a vitální. Kyslík navíc proniká do hlubších vrstev, kam transportuje účinné látky z kosmetických přípravků, napomáhá jejich vstřebávání, rozjasňuje pleť a vyhlazuje vrásky.

Mozek

Na nedostatek kyslíku reaguje nejrychleji. Na rozdíl od jiných tkání nemá mozek možnost udržet si jeho zásobu, proto je zcela závislý na nepřetržitém okysličování krví. Přestože mozek představuje jen 2 % tělesné váhy, potřebuje 20 % z celkové spotřeby kyslíku.

Náš tip: Vleže na zádech nebo v meditačním sedu se nadechněte do břicha i hrudníku. Pak postupně vydechujte. Opakujte několikrát. Cvičení pomáhá okysličit organismus a stimulovat činnost vnitřních orgánů.

Kyslíkový bar

Inhalace kyslíku je regenerační kúra založená na principu vdechování přiměřených dávek kyslíku. S úspěchem se používá při řešení problémů spojených se znečištěným ovzduším. Podporuje celkovou regeneraci organismu, posiluje imunitní systém a  zlepšuje fyzickou kondici před operacemi. Příznivě ovlivňuje sportovní výkony a  zvyšuje tělesnou zdatnost. Urychluje rekonvalescenci a obnovu duševních i fyzických sil. Více na www.kyslikovybar.cz.

Foto: Depositphotos (1)