Přejít k hlavnímu obsahu

5 rad, jak si vybrat dobré fitko

S návratem do poprázdninového rytmu se většina z nás poohlíží i po vhodném fitku, v němž bychom svá pohybová předsevzetí plnili s chutí. Poradíme vám, jak ho najít.

Abychom u pohybových aktivit vydrželi, je nutné si dobře vybrat. Nabízíme vám 10 rad, které pomohou.

1. Prostředí fitness centra vám musí připadat příjemné, čisté, esteticky vybavené tak, aby lahodilo vašemu oku – jinak se vám do něj nebude chtít.

2. Nehledejte fitko, které je příliš vzdálené od vašeho domova či pracoviště nebo je doprava k němu obtížná – to by vás brzy odrazovalo.

3. Promluvte si se zaměstnanci fitka – ochota, s níž se vám budou věnovat, jasně vypovídá o úrovni centra. Měli by vám vše ochotně vysvětlit, zodpovědět každý váš dotaz, dodat vám sebedůvěru, působit na vás sympaticky.

4. Seznamte se s nabídkou sportovních aktivit – vybrat si musíte to, co vás bude opravdu bavit, jinak to časem vzdáte. Nenajdete-li nic takového, jděte o dům dál.

5. Vybírejte pečlivě, raději vyzkoušejte více fitness center, než se rozhodnete.

Náš tip: Iniciativa Česko se hýbe pořádá 20.–22. září již potřetí dny otevřených dveří ve více než 150 fitness centrech po celé republice. Můžete si přijít zdarma zacvičit a vyzkoušet si nová sportovní prostředí. Seznámíte se s novinkami mezi cvičebními trendy jak ve fitness, tak v aerobních aktivitách, a to vše pod vedením zkušených lektorů. Seznam zapojených fitness center naleznete na www.ceskosehybe.cz.

Foto: Depositphotos (1)