Přejít k hlavnímu obsahu

4 způsoby, jak zatočit s ranní únavou

Budíte se ráno unavené, ale kocovina za to nemůže? Poradíme vám pár jednoduchých triků, jak nakopnout organismus tak, že už v práci nebudete usínat nad monitorem.

1. Cvičení na lačno
I když je cvičení asi to poslední, co byste po ránu chtěla dělat, z dlouhodobého hlediska jde o účinný prostředek proti únavě. Ranní sportování je dokonce efektivnější než během dne. Díky tomu, že máte prázdný žaludek, si nastartovaný metabolismus bere energii z tukových zásob. A tak i při krátké procházce můžete shodit pár kalorií.

2. Nápoj, který nakopne
Myslíte si, že vás káva probudí? Přemíra kofeinu může působit zcela opačně! Místo kávy nebo čaje si horkou vodou zalijte šťávu z jednoho citronu. Funguje i se studenou vodou – v létě vás tak tento nápoj příjemně osvěží.

3. Pestrý jídelníček
Stravujete se pravidelně nezdravými, smaženými jídly, která navíc zapíjíte slazenými limonádami? Pak máte nedostatek vitaminů a dalších zdraví prospěšných látek. Zkuste svůj jídelníček zpestřit o zeleninu, obiloviny a luštěniny. Pokud k tomu budete dodržovat pitný režim, jíst pravidelně a dáte košem přejídání, uleví se vám. Nezapomínejte – jste to, co jíte.

4. Kvalitní spánek
Spánek je nezbytný hlavně pro celkovou regeneraci a psychickou pohodu. Dospělý člověk by měl spát 7 až 8 hodin denně. Pamatujte si, že potřeba každého z nás je individuální a pro tělo je stejně nezdravé i přespávání. Před spaním si také vyvětrejte, ať máte v noci dostatečné množství kyslíku.