4 potraviny, které vám pomůžou zhubnout

Článek je propagací portálu www.fitdieta.cz. Web svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah. 

Skořice: stabilizátor cukrů

Skořice má velmi důležitou schopnost stabilizovat hladinu cukru v krvi. Kromě regulace cukrů omezuje ukládání škodlivého cholesterolu. Doporučuje se při hubnutí přidávat do kaší, jogurtů a tvarohů. Můžete ji přidat i do nápojů – kávy, čaje. Kromě blahodárných účinků skořice dodá pokrmům zajímavou nasládlou chuť. Pokrm pak působí sladce, aniž byste museli použít cukr.

TIP: Vyzkoušejte skořicový zábal

Velice jednoduše si můžete vytvořit relaxační zábal na zadek a stehna. Stačí smíchat skořici s plnotučným jogurtem a olivovým olejem. Skořicový zábal umí dělat divy s celulitidou. Pokud ho budete pravidelně přikládat, odměnou vám bude zadek s pokožkou jako miminko.

Pohanka: snídaně s nízkým glykemickým indexem

Zdravá snídaně je jedním ze základních pravidel při hubnutí. Odborníci na zdravou výživu upozorňují, že jedině pravidelným jídlem a zdravou snídaní můžete předcházet jojo efektu při hubnutí. Proto si dopřejte vydatnou snídani, i když chcete zhubnout. Pohanková kaše podporuje vstřebávání vitaminu C. Její další výhodou je nižší glykemický index a nižší energetická hodnota, než mají jiné obiloviny.

Avokádo: oblíbenec výživových poradců

Avokádo obsahuje velké množství vlákniny a je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin. Díky tomu vás avokádo poměrně hodně zasytí, i když má málo kalorií. Výborná je avokádová pomazánka. Avokádo je oblíbenou zeleninou výživových poradců a hojně ho zahrnují do individuálních jídelníčků zejména pro proteinové metabolické typy.

Kysané zelí aneb jak zhubnout zadek

Kysané zelí má odvodňující účinky a obsahuje velké množství vlákniny, což způsobí, že po něm nebudete mít hlad. Výzkumy ukazují, že zelí urychluje metabolismus tuků a působí na odbourávání podkožního tuku zejména v oblasti stehen a hýždí.  Kysané zelí tedy částečně nabízí odpověď na otázku, jak zhubnout zadek. Jeho pravidelnou konzumací a dostatečným pitným režimem budete spalovat tuky v těchto partiích mnohem rychleji. Výživoví poradci však při formování postavy považují za nejdůležitější především správné cvičení.

ZDROJ: www.fitdieta.cz

@svetzeny