Přejít k hlavnímu obsahu

4 potraviny, které vám pomůžou zhubnout

Komerční sdělení. Baví vás zdravý životní styl a pořád hledáte, jak vylepšit jídelníček a také shodit nějaké to kilo? Portál www.fitdieta.cz si pro vás připravil krátký přehled potravin, které se mohou stát vašimi pomocníky při hubnutí. Pokud vám tyto suroviny doma stále chybějí, utíkejte doplnit své zásoby.

Článek je propagací portálu www.fitdieta.cz. Web svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah. 

Skořice: stabilizátor cukrů

Skořice má velmi důležitou schopnost stabilizovat hladinu cukru v krvi. Kromě regulace cukrů omezuje ukládání škodlivého cholesterolu. Doporučuje se při hubnutí přidávat do kaší, jogurtů a tvarohů. Můžete ji přidat i do nápojů – kávy, čaje. Kromě blahodárných účinků skořice dodá pokrmům zajímavou nasládlou chuť. Pokrm pak působí sladce, aniž byste museli použít cukr.

TIP: Vyzkoušejte skořicový zábal

Velice jednoduše si můžete vytvořit relaxační zábal na zadek a stehna. Stačí smíchat skořici s plnotučným jogurtem a olivovým olejem. Skořicový zábal umí dělat divy s celulitidou. Pokud ho budete pravidelně přikládat, odměnou vám bude zadek s pokožkou jako miminko.

Pohanka: snídaně s nízkým glykemickým indexem

Zdravá snídaně je jedním ze základních pravidel při hubnutí. Odborníci na zdravou výživu upozorňují, že jedině pravidelným jídlem a zdravou snídaní můžete předcházet jojo efektu při hubnutí. Proto si dopřejte vydatnou snídani, i když chcete zhubnout. Pohanková kaše podporuje vstřebávání vitaminu C. Její další výhodou je nižší glykemický index a nižší energetická hodnota, než mají jiné obiloviny.

Avokádo: oblíbenec výživových poradců

Avokádo obsahuje velké množství vlákniny a je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin. Díky tomu vás avokádo poměrně hodně zasytí, i když má málo kalorií. Výborná je avokádová pomazánka. Avokádo je oblíbenou zeleninou výživových poradců a hojně ho zahrnují do individuálních jídelníčků zejména pro proteinové metabolické typy.

Kysané zelí aneb jak zhubnout zadek

Kysané zelí má odvodňující účinky a obsahuje velké množství vlákniny, což způsobí, že po něm nebudete mít hlad. Výzkumy ukazují, že zelí urychluje metabolismus tuků a působí na odbourávání podkožního tuku zejména v oblasti stehen a hýždí.  Kysané zelí tedy částečně nabízí odpověď na otázku, jak zhubnout zadek. Jeho pravidelnou konzumací a dostatečným pitným režimem budete spalovat tuky v těchto partiích mnohem rychleji. Výživoví poradci však při formování postavy považují za nejdůležitější především správné cvičení.

ZDROJ: www.fitdieta.cz