Přejít k hlavnímu obsahu

Tipy na seriály, které nás letos baví

Zdroj: imdb.com

Všichni známe kultovní seriály jako Přátelé, Sex ve městě nebo Jak jsem poznal vaši matku. Jelikož se však nyní na obrazovky dostává řada dalších skvělých seriálů, dali jsme dohromady tipy na ty, co nás baví. Ať už máte rádi romantiku, historii, dramatické vztahy nebo upíry a démony, určitě si vyberete!

Čas čarodějnic

Pokud jste před více jak 10 lety zbožňovali „Stmívání“ a máte rádi příběhy plné čarodějek, démonů nebo upírů, tak zbystřete. Seriál Čas čarodějnic, který vychází z knižní předlohy, vypráví příběh čarodějky a historičky Diany Bishop (Teresa Palmer), která v knihovně objeví ztracenou Knihu života, po níž prahnou upíři i démoni. V tu chvíli se její cesty zkříží se záhadným genetikem Matthewem Clairmontem (Matthew Goode), který skrývá nejedno tajemství. Seriál už má osm epizod a pokud se vám zpočátku bude zdát, že to trochu skřípe, vydržte. Odměnou vám bude charismatický Matthew Goode, který vás okouzlí stejně jako hlavní hrdinku, a prostředí anglického Oxfordu i italských Benátek.

Info ikona

The Marvelous Mrs. Maisel

Midge Maisel (Rachel Brosnahan) má zdánlivě dokonalý život. Manžel, dvě děti, skvělá postava a perfektní byt v New Yorku. Přes den se stará o děti, manželovi uvaří večeři a ještě ho podporuje v jeho snu stát se stand-up komikem. On sice vtipný vůbec není, ale odmítá to pochopit. Pochopí to ovšem Midge, když ji manžel opustí kvůli sekretářce, a tak zjistí, že narozdíl od toho chudáka ona stand-up dělat umí. A tak se spolu se Susie, majitelkou klubu Gaslight, kde chtěl uspět její bývalý muž, pustí do nelehkého úkolu stát se profesionální stand-up komičkou.

Info ikona

Sedmilhářky

Minisérie Sedmilhářky je adaptací stejnojmenného bestselleru australské spisovatelky Liane Moriarty. První série v čele s herečkami Reese Witherspoon, Nicole Kidman nebo Shailene Woodley byla velmi úspěšná, proto HBO v roce 2019 naváže pokračováním. Prozatím není jisté, na co všechno se můžeme těšit, rozhodně se tam ale objeví všechny známé tváře z první série a přidá se k nim například Meryl Streep. A o co v první sérii šlo? V kalifornském městečku Monterey byl na benefiční akci základní školy někdo zavražděn. Přestože totožnost oběti i pachatele zpočátku zůstává záhadou, vše nasvědčuje tomu, že s tím bude mít něco společného skupina žen – Madeline (Reese Witherspoon), která nemůže vystát novou exmanželovu mladší ženu Bonnie (Zoe Kravitz); Madelinina nejlepší kamarádka Celeste (Nicole Kidman), žijící ve zdánlivě dokonalém manželství; a Jane (Shailene Woodley), svobodná matka s temnou minulostí.

Info ikona

Younger

Liza (Sutton Foster) je čtyřicetiletá rozvádějící se matka, která se po řadě let, kdy vychovávala dceru Caitlin, snaží vrátit do práce. Zjišťuje ovšem, že ve 40 a bez praxe, je bez šance. A pak se jeden večer seznámí v baru s mladým Joshem (Nico Tortorella), který si myslí, že je jí přes dvacet, a Liza tuhle myšlenku s pomocí své kamarádky Maggie (Debi Mazar) převede do reality. Následně získá práci jako asistentka Diany (Miriam Shor) v nakladatelství, kde začíná pracovat v týmu s editorkou Kelsey (Hilary Duff). Lisa si užívá svůj nový život s mladým sexy Joshem a zároveň to v práci jiskří mezi ní a čtyřicetiletým, velmi přitažlivým šéfem Charlesem. Tím začítá kolotoč událostí, které nevyhnutelně vedou k tomu, že se Liza zamotává do problémů. Co se stane, když noví přítelé zjistí, že její pravá občanka ukazuje vyšší věk, než si myslí?

Info ikona

The Crown

Kdo dává přednost historii, nesmí mu uniknout strhující seriál o životě nejdéle vládnoucí britské panovnice Alžbětě II. z produkce Netflixu. Letos se můžeme těšit na další sérii, ve kterých hvězdy úvodních dvou sérií Claire Foy a Matta Smitha nahradí jejich o něco starší kolegové Olivia Colman a Tobias Menzies. Po smrti otce přechází veškerá vláda nad Britským impériem na mladou Elizabeth Mountbatten. Jak čelit takové zodpovědnosti? Jak se stát uznávanou královnou, když máte sama co dělat s dvěmi malými dětmi? Zažila poválečné časy, řadu premiérů, krizí a těžkých rozhodnutí. Inspirujte se životní cestou ženy, která to nevzdala, a dodnes působivě reprezentuje Spojené království.

Info ikona