Přejít k hlavnímu obsahu

Slibuji, že už to nikdy neudělám 1.část

Jsou to malé drobnosti, které ovšem někdy mohou napáchat škody na kráse. Naštěstí nic, co by nešlo napravit. Tak si o nich pojďte přečíst, ať se jich už příště nedopustíte.

Nevynechám kondicionér
Ať už si myjete vlasy každý den nebo jednou za dva dny či týden, vždy byste měla používat šampon a kondicionér. Vlasy regeneruje, uhladí, snadno je rozčešete a připravíte je na následnou péči.

CO JE SPRÁVNĚ:
Kondicionér nanášejte v malém množství na vlasy zbavené přebytečné vody. Aplikujte ho jen na spodní část vlasů a konečky, nikoliv po jejich celé délce. Jinak hrozí, že vlasy ztěžknou. Kondicionér nechte působit přibližně dvě minuty. Potom vlasy velmi dobře opláchněte.

Používat prošlou kosmetiku
I kosmetické produkty mají své datum spotřeby a taky je nutné je správně skladovat. Neprospívá jim vlhkost, teplo, světlo či velké změny teplot.

CO JE SPRÁVNĚ:
Prošlé nebo zkažené přípravky mohou způsobit alergické reakce. Jakmile tedy změní vůni, konzistenci či barvu, raději se s kosmetikou rozlučte. Ať jde o krém, rtěnku a nebo parfém.

Nanášet bronzer na celý obličej
Bronzer je skvělou vychytávkou, díky které získá pleť svěží vzhled s lehkým nádechem opálení. Proto by měl jeho odstín ladit s barvou pokožky. Pro světlou pleť je ideální průsvitná textura, pro snědší o jeden až dva odstíny tmavší.

CO JE SPRÁVNĚ:
Bronzer nikdy nenanášejte na celý obličej. Aplikujte ho jen na spánky, pod lícní kosti a na bradu – tedy na místa, kde se běžně tvoří stíny. Výsledek musí působit přirozeně.

Odličovat se jenom studenou vodou
Pokud chcete mít krásnou a zdravou pleť, je nutné ji vždy dobře odlíčit. Večer od make-upu, ranní čištění zbaví pokožku nečistot nachytaných během noci. K tomu ale nikdy nestačí jen studená voda, kterou šminky po obličeji jedině rozmažete. Stejně tak byste neměla umývat obličej horkou vodou. Ta přispívá k vysušování pokožky.
 

CO JE SPRÁVNĚ:
K mytí obličeje používejte čisticí přípravky, jako jsou mycí pěny, gely, oleje apod., které odstraní všechny nečistoty a zároveň pleť nedráždí a nestahují. Zanechávají ji jemnou a hydratovanou.