Přejít k hlavnímu obsahu

Jezděte si bez čekání ve frontách. Mobilní aplikace to vyřeší za vás!

Pokud máte In Kartu a často jezdíte vlakem, určitě si dokážete spočítat čas, který strávíte na pokladní přepážce nákupem jízdenek nebo zjišťováním vhodného spojení. A úplně zbytečně. Vše totiž můžete zařídit prostřednictvím svého chytrého telefonu.

Aplikace Můj vlak je určena pro chytré mobilní telefony nebo tablety se systémem Android a iOS. Každý uživatel si ji může stáhnout zdarma. Jejím hlavním cílem je komplexní informační servis pro cestu vlakem. Snadno si vyhledáte spojení, zakoupíte jízdenku a pak můžete průběžně sledovat informace o vašem vlaku i o jeho jízdě. Dozvíte se vše o stanici, nástupišti a koleji, odkud váš vlak odjíždí, a aplikace vás sama upozorní na blížící se přestup nebo nově vzniklou mimořádnost, výluky na vybrané trase a opatření s nimi související. Výhodou je, že spojení si můžete vyhledat i bez připojení k internetu, např. v případě nedostupnosti datového signálu. Do aplikace si totiž můžete zdarma doinstalovat balíčky on-line dat jízdních řádů pro různé země. Více informací na www.cd.cz.

Jak na to?

 

Virtuální In Kartu si pořídíte snadno během několika minut prostřednictvím mobilní aplikace Můj vlak nainstalované přímo ve vašem chytrém telefonu. Výhodou je, že její platnost je neomezená. Stávající držitelé plastové In Karty ale také nepřijdou zkrátka. Do mobilní aplikace si ji můžou uložit jako Obraz In Karty. Ten je však funkční pouze do konce platnosti čipové karty.

 

V obou případech je třeba mít v mobilním telefonu nainstalovanou aplikaci Můj vlak (verze 12.0 nebo novější) a mít zřízený uživatelský účet na internetových stránkách www.cd.cz.Aplikaci Můj vlak najdete v obchodu GooglePlay (pro telefony Android) nebo AppStore (pro telefony iOS), kde ji stáhnete zdarma. Pokud nemáte uživatelský účet, k jeho vytvoření vás navede aplikace Můj vlak a vše vyřešíte přímo v mobilním telefonu. K jednomu uživatelskému účtu si můžete přiřadit vždy jen jednu In Kartu (virtuální In Kartu nebo Obraz In Karty).

Virtuální In Karta

Pak už stačí jen pořídit mobilním fotoaparátem vlastní fotku, nahrát ji do aplikace, vyplnit osobní údaje a vygenerovaný QR kód si nechat ověřit průvodčím ve vlaku, který zkontroluje vaše osobní údaje a fotku dle vašeho osobního průkazu. Zákaznické aplikace si můžete koupit hned po pořízení virtuální In Karty a použít je po první autorizaci  průvodčím. Bezpečnost zajišťuje speciální pohyblivý QR kód, který také umožňuje načtení více jízdních dokladů z jednoho kódu. Při dalších cestách už osobní průkaz nebudete potřebovat a vždy vám bude stačit jen zobrazený QR kód.

 

Obraz In Karty

I plastovou In Kartu lze nahrát do telefonu včetně všech využívaných slev. Pro vytvoření Obrazu In Karty potřebujete zadat heslo k vaší In Kartě. Pokud heslo neznáte, můžete si požádat o nové u pokladny nebo si ho nechat poslat e-mailem. Autorizace průvodčím se neprovádí. Při dalších cestách už můžete průvodčímu ukazovat jen QR kód a plastovou In Kartu můžete nechat doma.

Poslední záchrana

Co se stane, když budete mít vybitý mobil nebo ho ztratíte? Stačí nosit v peněžence vytištěný náhradní doklad, který si po autorizaci virtuální In Karty můžete prostřednictvím tlačítka „Zaslat kartičku k tisku“ poslat na svůj e-mail. Do aplikace se pak můžete přihlásit také z jiného mobilu. Více zde.