Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ušetřit v domácnosti

Jak ušetřit v domácnosti

Máte také pocit, že vám neustále chybí peníze? Poplatky za bydlení, jídlo, energie, benzín, za telefon, internet a další tvoří většinu vašich nákladů. Jste z toho nešťastní a nevíte, kde ušetřit? My vám s tím pomůžeme. Našli jsme totiž pár tipů, o které bychom se s vámi rádi podělili.

Spočítejte náklady

Nejdříve si zkuste vzít tužku a papír a sepište si veškeré svoje náklady. Zdánlivě malé položky, které nakupujete opakovaně, se měsíčně načtou a vy zjistíte, že třeba za sladkosti utrácíte ne malé částky!

Stravování

Co se týče jídla, můžete na něm ušetřit stovky korun měsíčně. Jestliže rádi jíte v restauracích, je čas s tím skoncovat! Zkuste si odpustit dnešní oběd s kolegy v práci. Raději si předem uvařte v poklidu doma a jídlo si noste do práce v krabičkách. Divili byste se, kolik takto měsíčně utratíte za obědová menu. 

Další možností, jak na jídle ušetřit, je vařit si na vícero dní dopředu. Pokud vám však nechutná jíst stejné jídlo několik dní po sobě, můžete si jej zamrazit a až nastane vhodná doba, jídlo z mrazničky můžete ihned vytáhnout a znovu jej ohřát.

Je možné také ušetřit pár korun tak, že si na zahrádce či balkóně svého domu budete pěstovat rajčata či papriky a další druhy zeleniny nebo třeba i bylinky, kterými ochutíte prakticky skoro všechno jídlo. 

Pokud například odcházíte z domu, je vhodné si s sebou zabalit svačinu a láhev s vodou. Vyhnete se tak nakupování mnohdy předražených výrobků.

Nakupování

Ušetřete při nakupování! Nejdříve si zkuste udělat malý průzkum trhu. Podívejte se, které řetězce nabízejí slevy a využijte jich. Pořizujte si spíše větší balení u zboží, které používáte nejčastěji. Týká se to zejména drogerie. 

Doporučujeme také sepsat si seznam potravin a podle něj se v obchodě řídit. 

Jestliže si potřebujete nakoupit oblečení, zkuste tentokrát zaplout do jednoho ze secondhandů. I zde naleznete spousty krásných, dokonce i značkových, věcí, které vypadají hezky a stojí pár korun. 

Energie

V rámci šetření energiemi se zaměřte především na výměnu žárovek. Úsporné žárovky se už dnes běžně v domácnosti používají. 

Domácí spotřebiče jsou také žrouti energie. Aniž bychom si to možná uvědomovali, tak veškeré spotřebiče, které máme zapojené v síti, ale momentálně je nevyužíváme, energii spotřebovávají také. Pokud tedy odjíždíme na delší dobu pryč, můžeme tyto spotřebiče ze sítě odpojit a tak ušetřit další korunky.

Cestování

Jestliže cestujete do práce automobilem, zkuste se domluvit s někým, kdo má podobnou či stejnou cestu jako vy. Ušetříte tak na benzínu, na který se můžete společně složit. 

Nebo vyměňte svůj vůz za kolo! Nemusíte tak utrácet za benzín a ještě uděláte něco pro své zdraví. Pokud máte své zaměstnání nedaleko vašeho domu, choďte samozřejmě pěšky.

A jestliže využíváte pro cestování služeb městské hromadné dopravy, zapřemýšlejte o tom, jestli by pro vás nebyla výhodnější tzv. tramvajenka. Projděte si jejich nabídku a zvažte možnosti.

Zkusili jste opravdu vše, ale stále nic nepomáhá? Máme řešení!

Jestliže jste zkusili už opravdu všechno a i přes veškerou snahu vám opět došel velký účet za energie nebo za vodu, můžou vám pomoci nebankovní půjčky. 

Co to vlastně nebankovní půjčky jsou? Jsou to krátkodobé půjčky, které vám poskytne některá z nebankovních společností. Pro schválení této půjčky si stačí přichystat občanský průkaz, vlastní bankovní účet, poté vyplníte registrační formulář, který najdete na internetu společnosti, jež jste si vybrali a čekáte na schválení. U nových klientů bude poskytovatel napoprvé požadovat i další doklady, například dokladování příjmu. Takovou půjčku můžete mít už do 15 minut od schválení. Nezapomeňte si hlavně pročíst obsah smluv, která vám společnost zašle elektronicky. 

Toto je jednoduchý a rychlý způsob, jak s přehledem zvládnete strasti vašeho rozpočtu!