Přejít k hlavnímu obsahu

Zažijte perfektní relax v prosluněném v Maďarsku! Jezero Hévíz léčí tělo i duši

To, že si do lázní jezdí odpočinout jen starší dámy, už dávno neplatí. Do městečka Hévíz v Maďarsku se klidně můžete vydat s celou rodinou a budete se tu mít skvěle!

Základy hévízské lázeňské kultury tu položili už Římané ve 2. století našeho letopočtu. Za své velké „objevení“ však největší termální jezero na světě vděčí hraběcí rodině Festeticsů. Ta žila v nedalekém městě Keszthely a koupání v něm si oblíbila tak moc, že zde hrabě György Festetics nechal postavit dřevěný domek. Ten sloužil jako šatna nejen pro hraběcí rodinu, ale i její hosty. Přibližně v té době se také začalo se zkoumáním léčivých účinků vody… 

V zajetí leknínů

Zjistilo se, že voda je svým složením opravdu světový unikát. Obsahuje totiž vysokou koncentraci minerálních látek, jež pomáhají léčit celou řadu onemocnění. Koupání v jezeře plném leknínů je však i dobrou prevencí, aby vás žádná choroba nepostihla. Voda do jezera proudí rychlostí 410 litrů za sekundu z podzemní jeskyně v hloubce 38,5 metrů. Proto je neustále čistá. V létě dosahuje teplota vody až 36 °C a „opalovačka“ na venkovních terasách nemá chybu. Vstup do areálu je cenově příjemný – za tři hodiny zaplatí dospělý 280 Kč, děti ve věku od 6 do 14 let to mají za 160 Kč.

Snimek_obrazovky_2017-07-31_v_15.15.16

Kam na výlet? 

V Hévízu toho ovšem zažijete daleko víc. Zdejší příroda je opravdu nádherná, a tak se můžete vydat na pěší výlet do okolí, autem zajet do obřího AquaCity v městě Zalaegerszeg, vínem proslulé je naopak město Badascony, a pokud patříte k vášnivým cyklistům, vede z Hévízu cyklistická stezka (viz obrázek níže), která se napojuje na cyklostezku kolem Balatonu. A jestliže vás bude honit mlsná, doporučujeme zajít do Caffe Macchiato v centru města. Mají tu naprosto božské dorty a nebudete vědět, který si dát dřív. A neodoláte ani zdejší zmrzlině. Ale i dobré jídlo k dokonalému odpočinku patří. A ten maďarské lázeňské město Hévíz opravdu nabízí.

Snimek_obrazovky_2017-07-31_v_15.15.24

Náš tip na ubytování: Pokud se nechcete o nic starat, doporučujeme hotel Danubius Health Spa Resort Aqua, který jako jediný v Hévízu nabízí služby all-inclusive. Za přijatelnou cenu se budete mít královsky!

Více se dozvíte na www.jezeroheviz.cz a www.danubiushotels.com.