Přejít k hlavnímu obsahu

V americkém baru nabízí drink, který ženám může zachránit život

Co stojí za umícháním drinku „angel shot“ a proč jej milují všechny ženy, i když doufají, že si ho nebudou muset nikdy objednat?

Stalo se vám, že jste se na rande necítily bezpečně? Že vás doprovod obtěžoval a vy jste nevěděla, jak se z nepříjemné situace dostat? Pro ženy, které zažívají něco podobného, teď americký bar Iberian Rooster nabízí službu, kterou oceňuje celý svět.

oxkfc5u0980-sergio-alves-santos

Na dámských záchodcích visí plakát s jasnými instrukcemi. „Máš rande naslepo a tvůj doprovod je někdo úplně jiný, než sis myslela? Cítíš se v nebezpečí nebo prostě jen divně? Objednej si panáka ‚angel shot‘“.

Variant, které si můžete na baru objednat, je ale více. Čistý drink znamená, že chcete, aby vás někdo ze zaměstnanců odvedl zpět k vašemu autu. Nápoj s ledem signalizuje, že si přejete objednat taxi. Nejzávažnější je verze s limetkou, dáváte jí najevo, že má obsluha ihned zavolat policii. Možná si říkáte, jaká scéna bude následovat. Barmani jsou však na tyto situace zvyklí a jednají diskrétně. Zatímco budete pomalu usrkávat svůj drink, zařídí vše za vás tak, aby to dotyčný doprovod nepoznal.

Za skvělým krokem, který má pomoct ženám, aby se v barech cítily bezpečně, stojí majitel floridského baru Iberian Rooster Russell Andrade. Jak sám přiznává, inspiroval se plakátem britské organizace zabývající se znásilněními, který se minulý rok virálně šířil po celém světě.

ČTĚTE TAKÉ: Zajíčci vs. starší muži: Ujasněte si, kteří muži vás přitahují.

Na plakátu, který byl rozmístěn na několika místech v anglickém hrabství Lincolnshire, stálo, že v případě pocitu nebezpečí se mají ženy u obsluhy ptát na dívku jménem Angela.

Podle britské organizace National Crime Agency se v roce 2014, kdy se rozšířilo on-line seznamování i mezi mladé generace, zvýšil počet udání o 400 % oproti roku 2009. Domlouvání schůzek přes internet a mobilní aplikace totiž využívají někdy i útočníci, aby se sešli se svými oběťmi. Podobné projekty, jako jsou plakáty v britském Lincolnshire nebo v americkém baru Iberian Rooster jsou nutným krokem k pomoci ženám, jimž rande naslepo nevyšlo tak, jak si představovaly.

Snimek_obrazovky_2017-01-12_v_12.01.46