Přejít k hlavnímu obsahu

Etapy dítěte, kterými si projde snad každá maminka

batohy

S dítětem ten čas utíká rychle jako voda, ani se nenadějete a je z něj puberťák, který už vás nepotřebuje. Samozřejmě, že potřebuje, ale to vám pak už nepřizná. Pojďme si připomenout tři etapy dítěte, než z něj vyroste samostatný teenager.

Začátky jsou těžké

Už od narození dítěte vnímáte, jak vám svoboda končí, což je samozřejmě vykoupeno krásnou čistou láskou. Pak jsou ale dny, kdy létáte mezi špinavým prádlem, neumytým nádobím, plačícím miminkem a kadeřník nebo nehty – to už je dávná minulost, neboť váš oblíbený kadeřník vás už téměř nezná. Tenhle stav je však dočasný – než se sehrajete, dítě trochu povyroste a vy se konečně pořádně vyspíte.

hra

 

Období otázek a zvídavosti

Další velkou životní fází je období otázek. Vaše ratolest je právě v předškolním věku a pomalu se do školy připravuje. Dítě vás bombarduje všemi možnými otázkami ohledně fungování světa, proč je země kulatá, proč je „tohle a tamto“ modré nebo červené. Přirozená zvídavost dítěte vás taky může pořádně vyčerpat, ale je třeba dát průchod jeho fantazii. Skvělými pomocníky pro jeho tvořivost a zvídavost jsou pracovní listy pro předškoláky.

detske batohy

Fáze školáka a maminčina mazánka

Etapa poslední, než vám dítě vyroste do drzého puberťáka, je ve školním věku. Dítěti se v té době pořizují první školní pomůckyškolní aktovka a všechny věci, které školní systém žádá. Může to být finančně náročnější etapa, takže je dobré se na ni dostatečně připravit.

Zároveň se vám však vrací možnosti jako pravidelné jógy nebo relaxace v kosmetickém či vlasovém studiu. Je to vlastně takové krásné období, kdy si ještě můžete užívat toho, že se k vám dítko přitulí, když je mu smutno, a zároveň máte konečně čas i sama na sebe.

batuzek