Přejít k hlavnímu obsahu

Byt Carrie, nebo Joeyho a Chandlera: Jak vypadají domovy oblíbených seriálových postav?

Nakoukněte do kuchyně Moniky z Přátel, do šatny Carrie ze Sexu ve městě nebo do obýváku rodiny Simpsonových.

Byt Carrie Bradshaw, New York

Na pověstnou šatnu s botami od Manola Blahnika si vzpomene asi každá divačka Sexu ve městě. Je to také Carriina měkká postel, ve které ležel Aidan i pan Božský, nebo slavné okno, směřující na řekněme „aktivní“ milenecký pár, co proslavilo byt královny stylu.

byt-carrie

Byty Sheldona a Leonarda s Penny, Kalifornie

My obyčejní smrtelníci nejspíš nikdy nevyřešíme záhady z oblasti teoretické fyziky. Takové záležitosti řeší na denním pořádku vědci Sheldon a Leonard z Teorie velkého třesku. Mrkněte se na byt, ve kterém spolu bydleli, než se Leonard přestěhoval ke krásné Penny odnaproti.

byt-bigbang

Byty Chandlera s Joeym a Moniky s Rachel, New York

Přesně deset let jsme sledovali, jak se vyvíjejí životy šestice Přátel – Moniky, Rosse, Rachel, Phoebe, Chandlera a Joeyho. Pamatujete si na Moničin rozhlehlý byt s vždy plnou lednicí a tajemnou místností, ve které schovávala harampádí? Nebo si spíš vybavíte „útulný“ byteček Chandlera a Joeyho, jejich rozkládací křesla a stolní fotbálek u vchodových dveří?

byt-pratele

Dům Simpsonových, Springfield

Předtím, než Homer vyrazí do práce a než Lisa s Bartem nasednou do školního autobusu, posnídají společně s malou Maggie a mámou Marge. Odpoledne se zas všichni sejdou doma, a pokud zrovna nekoukají v obýváku na televizi nebo nekují pikle v dřevěné boudě na stromě, možná kradou sousedu Nedovi sekačku ze zahrady. Připomeňte si, jaké to je, být se Simpsonovými.

byty-simpsons

Byt Charlieho a Alana, Miami

Pokud jste sledovali Dva a půl chlapa už od první série, jistě si vybavíte, jak nešťastný Charlie byl, když se mu do domu nastěhoval rozvedený bratr Alan. Stejně tak si možná pamatujete, jak se z pánského doupěte u pláže po pár měsících stal tak trochu průměrný rodinný dům, kde jen občasná návštěva prsaté společnice nebo odhozená lahev od whisky připomínaly jeho někdejší testosteronovou slávu.

byt-dvaapulchlapa

Byt Teda Mosbyho, New York

Naivní architekt ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku hledá svoji spřízněnou duši. O tom, že ji najde a že s ní bude mít dvě krásné děti, v průběhu několika let ještě neví. Ještě předtím stihne zažít mnoho vtipných momentů (včetně probuzení s kozou v posteli) ve svém útulném newyorském bytě.

byt-tedmosby

Plány nakreslila španělská bytová designérka Inaki Aliste Lizarralde. Na všechny její plány se můžete podívat zde.