Přejít k hlavnímu obsahu

5 opomíjených míst ve vašem okolí, která stojí za to navštívit

Máte už Českou republiku proježděnou křížem krážem a chcete navštívit místa v dojezdové vzdálenosti, kde byste strávili s rodinou prodloužený víkend? Hledáte něco, co u nás nemůžete najít, a návštěva čeho vás nevyjde na majlant? Pak jste tu správně.

1. Bled, Slovinsko

Jezero Bled naleznete v severovýchodní části Slovinska. Místní termální prameny způsobují, že se ve vodě (i když se nacházíte na úpatí Julských Alp) vždy příjemně vykoupete. Přes léto má voda totiž až 26 °C! Pro milovníky památek nabízí tato turistická oblast více než tisíc let starý hrad Bled, který se tyčí přímo na skále nad jezerem a v jehož středu najdete ostrůvek s malebným kostelem, kde můžete zazvonit na zvon splněných přání. Pokud stále ještě nejste přesvědčeni o návštěvě, prozradíme vám, že tu ochutnáte legendární bledský koláč (případně zmrzlinu s jeho příchutí), jehož chuť už nezapomenete!

Snimek_obrazovky_2016-08-15_v_11.16.40

2. Füssen, Německo

Füssen je malebné historické město v bavorských Alpách na řece Lech, které leží na společných hranicích Německa a Rakouska. V patnáctitisícovém městečku naleznete středověký hrad a také bývalý klášter v barokním architektonickém stylu, kde je dnes radnice a městské muzeum. Nedaleko se rozprostírá Forgensee, přehradní jezero vybudované v padesátých letech minulého století, kde je průzračná voda ideální pro letní rekreaci. Romantické duše uvítají i vodopád Lechfall, který je zhruba 12 metrů vysoký a dotváří nádhernou scenérii v této malebné oblasti.

Vodopad_Lechfall

3. Kaprun, Rakousko

Po fanoušcích vodních živlů nyní potěšíme i milovníky hor a lyžování. Že je léto? Žádný problém, v Evropě je celá řada ledovců, kde se dá lyžovat i v letních měsících. Po letní lyžovačce si můžete odpočinout v Ice Areně, ať už na sněhové pláži, v iglú, nebo v ledovém baru.

Lanovka_na_ledovec_Kitzsteinhorn

4. Eisriesenwelt, Rakousko

A pokud jsme u zimních radovánek, nesmí v našem výčtu chybět ani Eisriesenwelt, což je komplex největších ledových jeskyní na světě, zapsaný na seznam památek UNESCO. Až do výšky osmi pater se tyčí hradby a stěny z ledu. Nedaleko od jeskyně si můžete prohlédnout také hrad Hohenwerfen, který sedí na vrcholu skály oddělené od okolí ze všech stran údolími a milovníci středověkých památek budou zcela jistě nadšení.

Snimek_obrazovky_2016-08-15_v_11.08.17

5. Orlí hnízdo, Německo

Kehlsteinhaus neboli Orlí hnízdo je určeno především pro historické nadšence. Projekt navrhl Martin Bormann jako dárek k 50. narozeninám nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Letovisko s pohnutou historií je v současnosti jedním z nejnavštěvovanějších míst v Evropě. Náklady na stavbu se vyšplhaly na 30 milionů říšských marek, což by v dnešní době dělalo zhruba 3 miliardy korun. Nahoru se můžete dostat po velkolepé klikaté horské silnici Kehlsteinstrasse, která patří k nejúžasnějším silničním stavbám na světě a která podle mínění mnoha expertů předběhla o mnoho let svoji dobu.

Snimek_obrazovky_2016-08-15_v_11.11.14

Tip redakce:

Vzhledem k blízkosti těchto míst se vaše náklady nevyšplhají do závratných výšin. Pokud chcete ušetřit na nákladech za dopravu a neradi na dlouhých vzdálenostech řídíte, můžete využít například spolujízdu BlaBlaCar (více zde). A pokud byste chtěli snížit výdaje na minimum, zkuste si najít například ubytování přes portál Airbnb nebo Couchsurfing.