Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte české celebrity. Plný počet bodů posbírá jen dokonalý znalec

Info ikona
Jiří Bartoška

Jiří Bartoška

Některé celebrity si úzkostlivě chrání soukromí a co nemusí, to neprozradí. Jiné nechávají veřejnosti nahlédnout do svých životů nejen prostřednictvím rozhovorů, ale třeba i díky sociálním sítím. Zajímáte se o životy svých oblíbenců? Víte, s kým žijí, nebo kolik mají dětí a podobné informace? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.

Herci, zpěváci, hudebníci, moderátoři, modelky a další známé osobnosti společenského života odjakživa přitahují pozornost veřejnosti. Zatímco dříve se lidé dozvídali informace o jejich soukromém životě jen díky rozhovorům v časopisech nebo v televizi, v posledních letech o sobě mnozí leccos prozrazují i na sociálních sítích.

Některé celebrity si své soukromí pečlivě střeží a neprozradí o sobě nic, co není vyloženě spojené s jejich prací. Svým rezervovaným přístupem k médiím je známý například herec Ondřej Vetchý nebo herečka Jitka Čvančarová. Jejich protipólem jsou ti, kteří nás nechávají nahlédnout prakticky do všech zákoutí svého života. Například chcete-li se dozvědět, co dělá každý den Agáta Hanychová, stačí začít sledovat její Instagram. Nebo si otevřít bulvár.. 

Kde se vzal bulvár?

Slovo bulvár pochází z francouzského slova boulevard, což je označení pro širokou ulici v Paříži. Právě na takových ulicích se ve 30. letech 19. století ve Francii, ale i v USA rozšířil pouliční prodej tiskovin. Prodávali je kameloti, kteří vykřikovali senzační titulky, aby zaujali kolemjdoucí a přesvědčili je ke koupi daného titulu. Čím větší seznace, tím to šlo samozřejmě lépe. A k tomu báječně posloužily známé osobnosti, hlavně hvězdy stříbrného plátna. Dnes vypadá bulvár trochu jinak, ale podstata zůstává stejná. 

Zdroj článku