Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Máte talent na trapasy?

Test: Máte talent na trapasy?

Někteří z nás se dokážou nad vlastní šlápnutí vedle povznést a zasmát se mu. Jiní by se kvůli drobné chybičce nejraději propadli do země. A co vy?

Pokuste se vcítit do následujících situací a odpovězte si (po pravdě!), jak velkou ostudu by pro vás znamenaly? Podle toho každou situaci ohodnoťte „známkou“ od 1 do 4. Jednička je nejmírnější, vyjadřuje: To by nebylo tak zlé. S tím si hravě poradím! Naproti tomu čtyřka je nejhorší, znamená: To by byl megatrapas. Taková situace by mě zničila! Nakonec sečtěte získané body, a dozvíte se víc.  

* Váš nadřízený vám zadává pracovní úkol a použil při tom odborné výrazy. Vy mu inteligentně přikyvujete, ačkoli jeho slovům vůbec nerozumíte. Teď nemůžete jeho požadavek splnit, a vypadáte jako hlupák.

* Noblesní svatební oslava, velká společnost. Zakopnete, s hlukem převrhnete židli a skončíte na podlaze. Všichni se na vás dívají.

* Stejná oslava, jiná situace – vyprávíte u stolu historku o novomanželích. Nevěsta to zaslechne a řekne: „Chci to taky slyšet. Můžeš to říct ještě jednou a pořádně nahlas?“

* Flirtujete s úžasným chlapíkem. Jdete na toaletu a v zrcadle si všimnete, že máte mezi zuby kousek rajčete.

* Kritizujete v restauraci nevkusnou košili muže, který zrovna prochází kolem vás. Žena u vedlejšího stolu na to reaguje slovy: „To je můj přítel, tu košili jsem mu vybírala já.“

* První večeře u rodičů vašeho partnera – převrhnete sklenku s červeným vínem.

* Přejdete přes celou kancelář a pak zjistíte, že máte sukni zastrčenou za kalhotkami. Všichni viděli váš zadeček.

* Něco jste slíbila, ale zapomněla jste na to. Když říkáte „to ten můj alzheimer“, uvědomíte si, že matka vašeho protějšku trpí touto nemocí.

* Při schůzce si chcete něco vyndat ze své kabelky. Přitom vám z ní vypadnou menstruační tampony nebo balíček prezervativů.

* Vaše kadeřnice chce mít minimálně tři děti. Nyní má pěkné bříško, a tak jí gratulujete k prvnímu z nich. Bohužel není těhotná.

* Vytahovala jste se a dost jste při tom přeháněla, polovina věcí nebyla pravda. A byla jste odhalena.

* V restauraci při placení řeknete velkoryse: „Obsluha i jídlo byly perfektní, nechte to tak.“ Až později si všimnete, že jste při útratě 299 korun dala spropitné přesně jednu korunu.

HODNOCENÍ

48–42 bodů:

K profesi diplomatů, kteří na sobě nedají znát žádné emoce, máte hodně daleko. Každá nepříjemná situace vás totálně zničí. Buďte uvolněnější a víc si věřte. Pokud se vám stane nějaká nepříjemnost, netrapte se a berte to s humorem.

41–32 bodů:

Když se vám čas od času přihodí něco hloupého, zastydíte se a jdete do sebe. Chvíli se kvůli tomu trápíte, ale nakonec si řeknete: „Vždyť on se svět kvůli jedné hlouposti nezboří.“ A jdete dál.

31–22 bodů:

O trapasy nestojíte, někdy se jim však nevyhnete a vlastní vinou se dostanete do opravdu nemilé situace. Naštěstí jste se naučili sami sobě zasmát a mile se omluvit. S humorem se přenesete přes každou blamáž.

21–12 bodů:

Kdyby existovalo mistrovství světa ve zvládání trapasů, máte velkou šanci na absolutní vítězství! Jste rození hráči pokeru, s kamennou tváří zvládáte každou blamáž. To, co jiní považují za megatrapné, není pro vás důležité. Neškodila by vám trocha sebereflexe.

Foto: Depositphotos (1)