Přejít k hlavnímu obsahu

7 magických míst na světě, ze kterých se vám zatají dech

To by byla krása strávit tam dovolenou…

Prohlédněte si galerii těch nejkrásnějších míst na světě!

1. Grónsko

Grónsko je největší ostrov na světě, leží na rozhraní mezi Atlantikem a Severním ledovým oceánem. Pokud si plánujete tuto zimní pohádku prohlédnout na vlastní oči, rozhodně se těšte na obrovské ledovce.

Gronsko

2. Nové Dillí

Nové Dillí sice nemá pověst toho nejúchvatnějšího místa, jeho historické jádro však stojí za vidění – hlavně velké indické sluneční hodiny. Mají podobu budovy, jmenují se Jantar Mantar (nebo zkráceně Jantra) a najdete je hned na několika místech v celé Indii. Takhle vypadají ty, které uvidíte v Novém Dillí.

Idie

3. Nara

Do japonského města Nara, které se nachází ve stejnojmenné prefektuře, každoročně zavítá více a více turistů. Ti, kteří preferují městské dovolené, do Nary jezdí za starodávnými chrámy zapsanými na seznam památek UNESCO. Obdivovatelé přírody raději chodí do hor s volně rostoucími voňavými stromy třešní.

nara

4. Aljaška

Aljaška je největší zemí Spojených států a tvoří ji převážně divoká příroda a přírodní rezervace. V jedné z nich, přesněji ve městě Willow, stojí tento opuštěný strážní dům. Působí až strašidelně, no ne?

aljaska

5. Čou-šan

Na západním pobřeží Čínské lidové republiky leží prefektura Čou-šan a v ní stejnojmenné město. Přestože je převážně industriální, příroda na sebe stejně upozornila. Z opuštěných domů porostlých mechem se vám zatají dech. Na další zajímavosti se stačí jen zeptat místních – v angličtině vám rádi poradí.

cousan

6. Mexiko

Horké a divoké Mexiko je známé pro svou vynikající kuchyni, aztéckou minulost a luxusní hotely. Turisti sem každoročně létají na dovolenou za příznivou cenu. Romantický relax si určitě užijete ve městě Cabo San Lucas.

cabosanlucas

7. Turecko

Pamukkale je jednou z největších turistických atrakcí v Turecku. Tento přírodní úkaz vznikl díky pramenům bohatým na minerály (zejména vápník), které tečou přes skály a z nichž vznikají usazeniny bílé barvy. Není divu, že doslovný překlad pamukkale je bavlněný hrad…

White_Cliffs_Pamukkale_Turkey