Přejít k hlavnímu obsahu

Tip pro celou rodinu: Výlet za šperky a poznáním

Využijte jedinečné příležitosti a vyrazte v sobotu 21. 9. do Jablonce nad Nisou – nejen milovníky šperků, skla a krásy vůbec tam čeká řada příležitostí, jak si užít.

V rámci oslav Dne evropského kulturního dědictví otevře Muzeum skla a bižuterie stálé expozice i výstavu skleněná kouzla – Preciosa veřejnosti zcela zdarma. V galerii Belveder budete moci naposledy zhlédnout divácky velmi úspěšnou výstavu Piercing – Mezi rituálem a pózou nebo přijmout pozvání na zajímavě komentovanou prohlídku expozice Věčná touha po kráse – Šperk tří tisíciletí. Pro nejmenší je připraveno skládání obrázků nebo textů místních pověstí pomocí hracích kostek.

Zároveň se bude oslavovat také 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. K této příležitosti je připravena Cyrilometodějská výtvarná díla, na níž si všichni mohou vlastnoručně vytvořit originální šperk inspirovaný Velkou Moravou: takzvaný gombík. Součástí oslav bude i výstava Mikulčicko-kopčanský archeopark, kde se seznámíte s nejvýznamnější velkomoravskou památkou, slovanským hradištěm v Mikulčicích. Více informací najdete na www.msb-jablonec.cz

Foto: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou (1)