Přejít k hlavnímu obsahu

Plánujete v létě vybavit svou ložnici? Pořiďte si novou postel z masivu!

Prázdninovou dobu můžete využít i k dlouho odkládaným změnám v interiéru. Postele z masivního dřeva budou ozdobou ložnic a my vám s jejich výběrem pomůžeme.

Článek je propagací firmy. Web svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Dobrou náladu v krásném i podmračeném dni podmiňuje kvalitní spánek. To je všeobecně známá, i když ne často respektovaná pravda. Máte pocit, že jste v noci složila málem vagón uhlí a ráno se vám vůbec nechce vstávat? Možná je nejvyšší čas podívat se po nové posteli s kvalitní matrací a dopřát si příjemný odpočinek a hluboké sny. 
Při výběru pamatujte na to, že v ložnici strávíme přece jen všichni zhruba třetinu života. Zasloužíte si proto postel kvalitně zpracovanou a v takovém barevném a materiálovém provedení, která vhodně doplní interiér v místnosti. Záleží samozřejmě na vašem vkusu a také finančních možnostech. K dispozici máte velmi jednoduché využití internetových stránek s tak širokou nabídkou, že si určitě vyberete.

Postele z masivu jsou krásný kus nábytku, který vydrží

Stále více oblíbenější dřevěné postele z masivu jsou bezesporu královnami ložnic. Potěší vás krásnou přírodní kresbou, vůní a širokou možností barevných úprav. Vždyť co může být příjemnějšího, než si spokojeně lehnout po náročném dni a nechat se unášet do říše snů. Můžete se rozhodnout třeba pro postel ze smrkového dřeva, které je odolné a pružné a zanedbatelná není ani jeho příznivá cena.
V trochu jiné kategorii je postel vyrobená z buku. Je to tvrdé dřevo s neobvyklým designem a jeho popularita neustále stoupá. Potěší vás i postel, vyrobená z pevného borovicového masivu s neobvyklými možnostmi moření. Nejdražší, ale určitě skvostnou postel hodnou obdivu, pak pořídíte patrně „na věky věků“ z dubového masivu.
Výrobci vám mohou dodat postele v různých provedeních. Určitě si ale pohlídejte, aby měly kvalitní lamelový rošt, na který patří podle váhy vhodná matrace. Vaše záda pak budou pět jen samou chválu a přestanou vás trápit. Můžete mít postele manželské, ale i jednolůžkové. Záleží pak na vašich preferencích, jestli si vyberete pod postele třeba úložný prostor na lůžkoviny.

Postele by měly větrat, roztoči milují vlhko

Z hlediska kvality vašeho spaní je určitě vhodné, aby postele větraly. Člověk se za noc otočí v průměru 45 x a vypotí cca 1,5 l potu. Podle statistik s vámi přitom sdílejí lůžko až dva miliony roztočů, kteří milují vlhko. Proto dobře uvažte, zda vůbec pod postele patří třeba odložené sezónní věci, lyžáky a podobné solitéry. Rozmyslete si také, co od ložnice budete vyžadovat a ke spokojenému bydlení se snažte udržet i v této místnosti pořádek a systém. Umožní vám to odkládací plochy a stojany, jako je třeba známý „němý sluha“.
Při výběru postele z masivního dřeva se vyplatí myslet na některá pravidla pro kvalitní spaní. Šířka postele má být nejméně 80 centimetrů a výška i s matrací mezi 45 až 55 centimetry. Pro potřebnou délku postele se vžila jednoduchá pomůcka přidat 25 centimetrů k výšce spáče. Postel by se samozřejmě neměla naklánět nebo rozjíždět ve spojích a materiál musí být bez prasklin a nerovností.
Ložnice má být nejpříjemnější a nejpohodlnější místností, proto výběr nábytku do ní rozhodně nepodceňujte. Shodnete-li se navíc při nákupu i se svým partnerem, máte vyhráno. Přejeme vám při rozhodování a pořizování nové postele z masivu šťastnou ruku.