Přejít k hlavnímu obsahu

Na předvánoční nákup do Londýna? Neváhejte!

Je to prima zážitek a navíc: stejné zboží můžete v Londýně pořídit i levněji než u nás. Díky výhodným letovým řádům se to dá klidně zvládnout i „na otočku“.

Na hlavní londýnské letiště Heathrow se můžete z Prahy vypravit prvním ranním letem, zpět domů se vrátíte posledním večerním. Pokud této možnosti časově ideálního letového řádu British Airways využijete a opravdu se do Londýna vypravíte na otočku, vyrazte tam, kde můžete v jednom dni navštívit všechny důležité obchody. K tomu vám rozhodně doporučujeme procházku po Oxford Street. Je zde k dispozici více než tři sta obchodů, které navštíví ročně přes dvě stě milionů nadšených nakupujících. Pokud však nechcete podstoupit adrenalinový boj o volnou kabinku, radši si pro nákupy na Oxford Street vyberte všední den, o víkendu tam bývá narváno. Kdo nemá rád velké obchodní domy, měl by se vydat na sousední Regents Street. Tam jsou menší butiky, kde pořídíte originální kousky. A stihnete nakoupit něco i přátelům – nedaleký dvoupatrový obchod se suvenýry je největší v Londýně.

Pro fajnšmekry

Vypravte se do Camden Townu – oblíbené londýnské čtvrti, která dýchá atmosférou originality a volnomyšlenkářství. Čtvrť v minulosti tvořily stáje, dnes je to centrum tržišť. Komplex má šest částí: Camden Lock Market, Historic Stables Market, Camden Lock Village, Buck Street Market, Electric Ballroom a Inverness Street Market. Ústředním tržištěm je  Historic Stables Market, kde si na své přijdou zejména lovci starožitných pokladů – obrazy, nábytek, dobové kostýmy, ale i šperky. Vedle starožitných krámků zde máte možnost pořídit i výbavu poněkud alternativnější, například příznivci cyber stylu by neměli vynechat návštěvu dvoupatrového butiku Cyberdog, kde jim bude k příjemnějšímu nakupování neonových či kožených oblečků hrát živě dýdžej. Pokud nebudete mít originality dost, stačí se podívat po vývěsních štítech místních restaurací a vybrat si z některé ze světových kuchyní. Jediné, co zde ovšem nenajdete, jsou pobočky známých nadnárodních fastfoodových řetězců, ty do Camden Townu nesmí. Více o možnostech pohodlného letu do Londýna na www.britishairways.com.

Foto: britishairways.com (1)