Přejít k hlavnímu obsahu

Mezi 15 městy s nejlepšími hotely je i jedno české

V žebříčku míst s hotely s nejlepší reputací se objevil i Český Krumlov. Suverénně nejlépe si vedla Itálie. Kde všude si můžete užít skvělou dovolenou?

1. Göreme, Turecko

Město se nachází v oblíbené turistické destinaci Kappadokii a díky své unikátní jeskynní infrastruktuře je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Matera, Itálie

Matera je nejvýznamnější místo pobytu jeskynního člověka v oblasti Středozemí. Právě díky tomu patří nejstarší část města na seznam světového dědictví UNESCO.

dveee

3. San Gimignano, Itálie

Magické místo na území Toskánska je rájem pro milovníky architektury. Je totiž proslulé svou téměř jednotnou zástavbou středověké architektury.

tri

4. Gramado, Brazílie

Gramado je malebné městečko s něco málo přes 30 tisíc obyvateli. Navštivte ho v říjnu, to zde probíhá nejvýznamnější jihoamerický filmový festival.

ctyri

5. Hanoj, Vietnam

Hlavní město Vietnamu opravdu stojí za to navštívit. Kromě řady buddhistických chrámů a moderních mrakodrapů městu dodává kouzlo kolem protékající Rudá řeka.

peet

6. Lecce, Itálie

Na úplném podpatku italské „boty“ leží město Lecce, známé řadou významných barokních památek, postavených ze zdejšího zlatavého vápence.

sest

7. Siem Reap, Kambodža

Město vybudované ve francouzském koloniálním stylu se nachází nedaleko Angkor Watu, největší chrámové oblasti na světě.

sedm

8. Killarney, Irsko

„Horský ráj západu“, jak se jinak Killarney přezdívá, si zamilujete. Místní národní park skrývá řeky, vodopády, rašeliniště, jezera, lesy a další přírodní bohatství.

osm

9. Sorrento, Itálie

Na jihozápadním cípu Itálie leží město Sorrento, vybudované na skále. Jeho kouzlu propadlo už mnoho umělců. Spisovatel Maxim Gorkij zde žil několik let.

devet

10. Funchal, Portugalsko

Je-li váš partner fotbalový fanoušek, vezměte ho na dovolenou do madeirského hlavního města – pochází odtud slavný útočník Cristiano Ronaldo.

deset

11. Český Krumlov, Česká republika

Hlavní turistickou základnou jihočeského města je historické centrum s měšťanskými domy, úzkými romantickými uličkami a historickým mostem nad řekou Vltavou.

jedenact_flikr

12. San-ja, Čína

Do nejjižnějšího města v Číně ročně přiletí spousta turistů, kteří si zde užívají pláž, moře, tropické podnebí a různé letní rekreační aktivity jako plážový volejbal či potápění.

dvanact_flikr

13. Assisi, Itálie

Slavné rodiště sv. Františka z Assisi je vyhledávaným poutním místem. Jeho hrob se nachází v místní rozlehlé gotické bazilice s klášterem.

trinact_flikr

14. Lucca, Itálie

Pravá italská atmosféra na vás bude dýchat z celého města. K dokonalosti postačí dát si na zdejším kulatém náměstí Piazza Amfiteatro domácí špagety a tiramisu.

ctrnact_fotoli

15. Abú Zabí, SAE

Jedno z nejbohatších měst světa leží na ostrově tvarovaném do písmene T. Pokud si chcete užít opravdový relax, tohle místo je pro vás jako stvořené.

patnact_fotolia

Hotelový vyhledávač trivago.cz po roce opět představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. V kompletním seznamu 100 míst se letos objevila dokonce 3 česká města. Vedle Českého Krumlova, který skončil na 11. místě, se do první stovky dostaly i Karlovy Vary (68. místo) a Praha, která se propadla z loňského 33. místa až na 77. příčku.

Zdroj: Trivago.cz