Přejít k hlavnímu obsahu

Super tipy pro kreativní ženy

Máte fantazii, výtvarné cítění a šikovné ruce? Baví vás vytvářet krásné věci? Tak se do toho pusťte!

Víte, že:

* ruční práce (neboli „ručprčky“) jsou vynikající relaxační technikou, prevencí špatných nálad, terapií při psychických potížích a odbourávačem stresu?

* neexistuje člověk na tyto činnosti zcela nenadaný, neboť pro každého lze najít formu, která ho bude bavit, a díky tomu se mu začne i dařit?

* pokud si dáte trochu práce s vymýšlením a nespokojíte se s banalitami, můžete vlastníma rukama vytvořit dárky, jimiž své drahé potěšíte víc než kupovanými?

Vyzkoušejte:

* Tradiční i méně typické formy „ručprček“ a výtvarného tvoření vůbec začátečníkům usnadní takzvané sady Do It Yourself, jak se jim říká v zahraničí, kde jsou velmi oblíbené. Obsahují totiž nejen přesný návod, ale i veškeré potřebné pomůcky, takže nemusíte řešit, kde se kupuje nečesaná vlna nebo jak velký háček potřebujete. Prostě si sednete, a už tvoříte… Když vás určitá technika zaujme, budete mít základní vybavení doma a pak stačí jen dokupovat materiál. Na www.fler.cz najdete těchto sad a dalších nápadů k tvoření obrovský výběr – až vám budou oči přecházet. Chcete zvládnout plstění, vyrábět šperky „chainmail kroužkováním“, tvořit z křišťálové pryskyřice nebo vyzkoušet sítotisk apod.? Tak to zkuste, ceny jsou mírné…

* Kdo si netroufá pustit se do práce bez odborného vedení, určitě uvítá další pokračování bižuterních kurzů v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou (jarní kolo mělo obrovský úspěch, tak si v případě zájmu rezervujte místo včas). Během letošního podzimu vás čeká tvorba těchto šperků a dekorací: Na konci září náramek a náušnice z perlí obšívaných cihlovým stehem, v říjnu náramek – dutinka šitá pravoúhlým stehem, v listopadu zdobený svícen a v prosinci zdobená koule. Více informací najdete na www.msb-jablonec.cz.

* Cítíte-li v sobě spíše malířské ambice, můžete vyzkoušet kurzy v některém výtvarném ateliéru (například www.malovanikresleni.cz).

Foto: www.fler.cz (1)