Přejít k hlavnímu obsahu

Přes tři rozhledny

Letní karlovská padesátka aneb Pohodově za valašským frgálem je pochod pro turisty každého věku a kondice. Z pěti tras si určitě vyberete – ta nejsnazší je vhodná i pro malé děti. Vítáni jsou i pejskaři!

Pátý ročník tohoto turistického pochodu (pořádá ho karlovický Resort Valachy) startuje v sobotu 18. května ve Velkých Karlovicích u hotelu Galik – vyrazit můžete kdykoli mezi 7. až 11. hodinou (a vrátit se tamtéž byste měli stačit do osmi večer). Z okružních tras můžete vybrat délku od 10 do 50 kilometrů. Všechny jsou vytyčeny tak, aby si je mohli účastníci během pochodu kdykoli zkrátit či prodloužit podle počasí a nálady. Ty delší jsou vedeny přes trojici místních rozhleden – Miloňová, Sůkenická a Ztracenec. Na nejdelší trase turisté zvládnou v jediném dni obejít všechny tři a kromě toho zdolají i dva vrcholy v okolí s nadmořskou výškou nad 1000 metrů nad mořem: nejvyšší vrch Vsetínských vrchů Vysokou a rovněž Velký Javorník – nejvyšší vrchol Javorníků. Nejkratší trasa je délkou i převýšením vhodná i pro rodiče s dětmi. Od hotelu Galik postupně stoupá k rozhledně Miloňová a poté zpět lesy a loukami kolem chaloupek a dřevěné zvoničky do údolí Velké Hanzlůvky zpět ke Galiku.

Letní karlovská padesátka stejně jako loni nabízí účast také pro příznivce dogtrekkingu. Jde o kynologický vytrvalostní sport, nazývaný také orientační pochod se psem. Je založen na překonávání mimořádných vzdáleností v časovém limitu. Na své si přijdou i příznivci geocachingu. Na trasách si mohou „odlovit“ přes třicet keší.

Účastníci budou ve vybraných restauracích na trase nebo u odpočinkových altánků sbírat razítka na kartičky, které obdrží u startu. Za plnou kartičku dostanou v cíli diplom a kus pravého valašského frgálu. Odměněn bude i nejstarší a nejmladší účastník. Na závěr se uskuteční večerní posezení u táboráku. Více informací na www.valachy.cz

Foto: www.valachy.cz (1)