Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězdy z webu: Nejzajímavější osobnosti internetu!

Chcete se stát slavnými? Dostaňte své video na YouTube!

Říká se, že televize vyrábí hvězdy. V tom případě internet vyrábí superhvězdy. Celé to zní trochu jako pohádka o Popelce, ale proslavit se přes noc dnes díky informačním technologiím není nic neobvyklého! 

Internet dává lidem neomezené možnosti. Stačí originální nápad, ať už v kladném, či záporném smyslu slova, a trocha času. Příležitost má opravdu každý.

Jak se sám stát celebritou?

Největší hvězdou na YouTube je pětadvacetiletý Felix Arvid Ulf Kjellberg ze Švédska neboli PewDiePie. Jeho kanál má téměř 35 milionů odběratelů. Jenom jeho příjem z reklamy na YouTube se odhaduje na miliony dolarů a v amerických průzkumech je mezi teenagery známější než třeba Miley Cyrus.

A co Felix vlastně dělá? Nátáčí se při hraní videoher, které často vtipně komentuje. Získat celosvětovou popularitu? Jak snadné...


Slavný? Díky internetu!

Fotky koček tvoří 80 % všech snímků na internetu - ať už je to bezejmenné roztomilé koťátko, nebo populární mrzout Grumpy Cat. Tahle kočka s nedostatkem růstového hormonu je na internetu stejně slavná jako Garfield. A možná ještě víc - sorry, Garfielde... Celé to došlo tak daleko, že micka, která všechno cynicky komentuje, dostala vlastní celovečerní film.