Přejít k hlavnímu obsahu

Foťte srdcem

Tradiční fotografická soutěž s charitativním posláním je v plném proudu. Posílat fotky máte šanci až do 31. 8. a potom zase můžete tipovat. A ve hře jsou skvělé ceny!

Tématem pátého ročníku soutěže „Nikon kalendář – moje srdeční záležitost“ jsou slova letošního patrona soutěže, Prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., přednosta Kardiocentra IKEM: „Život je barevná vitráž“. Tuto myšlenku pronesl v rozhovoru pro novinky.cz a dodal: „Záleží na tom, jak které sklíčko necháme zazářit.“

Tak doufejme, že vás to bude inspirovat. Projekt dává šanci fotografům amatérským i profesionálům. Fotografie můžete posílat až do 31. srpna do 23.59 hodin prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde najdete i bližší informace o soutěži a její pravidla.

Od 1. září pak začíná tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotek – jde v ní o to, zda se vám podaří označit stejné fotografie, které vybere odborná porota do Nikon kalendáře 2014. Výherce tipovací soutěže získá poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou (v čele s panem Stanislavem Pokorným, předsedou Asociace profesionálních fotografů České republiky) bude prezentováno na výstavě v Czech Photo Gallery začátkem roku 2014. Dvanáctka vítězných fotografií bude zdobit stránky pátého vydání prestižního Nikon kalendáře 2014, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč (loni se touto absolutní vítězkou stala Soňa Chovančíková s fotografií Z cyklu: nina).

Kalendář pokřtí Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., na slavnostním večeru 13. listopadu v prostorách Autoklubu ČR. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje Nikon Nadačnímu fondu Jakuba Halíka na rozšíření programu mechanických srdečních podpor navázaného na transplantační program SRDCE v IKEM.

Foto: Soňa Chovančíková/Nikon (1)