Přejít k hlavnímu obsahu

3 nápady, kam vyrazit tento víkend

Nemáte na sobotu a neděli program? Inspirujte se našimi tipy.

Výlet za jídlem
Oblíbený festival jídla Foodparade je po roce zase zpátky! I tentokrát se uskuteční v zahradách u Trojského zámku, a to od 5. do 6 září. Těšit se můžete například na pastrami z bizona, roládu z kohouta na červeném víně nebo na tamarindové koláčky. Vstup pro dospělé je 300 Kč (100 Kč vstupné + 200 Kč konzumace). Více na oficiálním webu. Pokud to nemáte daleko do Brna, připravte si chuťové pohárky na pořádnou jízdu. 5. září se tu koná Chillibraní. Čeká na vás několik cooking show, přednášky o pěstování chilli papriček, spousta stánků s dobrotami a další bohatý program. Dospělí za vstup zaplatí 80 Kč, teenageři to mají za 20 Kč. Více na oficiálních stránkách.

Když milujete umění
V pátek 4. září startuje dvouměsíční výstava Má vlast – Pocta české krajinomalbě. Vyrazte na Pražský hrad a nechte se okouzlit díly českých umělců zvučných jmen, jako jsou Mikoláš Aleš, Josef Čapek, Max Švabinský, Jan Zrzavý, Joža Uprka, Toyen, Rudolf Kremlička a desítky dalších. Lístek stojí 150 Kč. Další informace se dozvíte zde.

Až bude pršet
Venku je počasí na draka, ale vám se nechce sedět doma? Nevadí, v kinech právě hrají několik zajímavých filmů. Milovníci adrenalinu a napětí si nesmějí nechat ujít novinku od Guye Ritchieho Krycí jméno U.N.C.L.E. Pokud dáváte přednost snímkům, u nichž si odpočinete, kupte si lístek na hudební komedii s Meryl Streep Nikdy není pozdě. Milovníci pravdivých příběhů si mohou vybrat ze dvou dokumentů – Amy (o tragicky zesnulé zpěvačce Amy Winehouse) nebo Sídliskový sen (o rapperovi Rytmusovi). S dětmi jděte na animovaný film V hlavě, který jim hezky vysvětlí vše o emocích a proč je máme.