Přejít k hlavnímu obsahu

Valentýnská noc: Těchto 5 poloh si užijete a ještě při nich spálíte kalorie

Valentýnská noc: Těchto 5 poloh si užijete a ještě při nich spálíte kalorie

Sex dělá dobře nejen mně i tobě, ale i siluetě! Vášnivý vrchol valentýnského večera vás zbaví až pěti tisíc kilojoulů za hodinu. Co pro to musíte udělat? Pořádně se rozparádit a přitom zvolit nějakou z těchto poloh (nebo raději všechny)!

To, že pravidelný a vydatný sex dělá s postavou doslova divy, už je milionkrát dokázané. Vědci dokonce přišli i se zjištěním, že pravidelné milování je účinnější než dieta a to o 30 %. Při sexu nejen spalujete energii, formujete svalstvo, ale vyplavujete i hormony, které vás chrání před obezitou. 

Nepodceňujte ani sílu předehry. Líbání vám pomůže zbavit se dalších 100 kilojoulů za každou minutu. No a když partnerovi předvedete patnáctiminutový striptýz, na vaše slim konto přibude dalších 500 spálených kilojoulů.

A při jakých polohách nejvíce rozpohybujete metabolismus a vyvinete největší zátež na svaly? Server nebuduobezni.cz doporučuje zejména tyto. 

1. Svíčka

U této polohy se možná trochu zapotíte, ale zároveň si i skvěle zacvičíte. Jen potřebujete asistenci svého partnera. Nejprve si lehněte na záda a rukama se zapřete o postel. Partner by si měl před vás kleknout. Pak udělejte svíčku, zvedněte nohy, hýždě a záda a poté se zapřete o partnerova ramena. Partner by vás ale měl přidržovat, abyste v této pozici vydržela. 

2. Záda

Nejdříve si sedněte obkročmo k partnerovi zády a nasedněte na něj. Ruce si položte na kolena a pomalu se pohybujte nahoru a dolu. U této pozice posílíte zadeček, stehna a ruce.

3. Pluh

Klekněte si na zem, zapřete se o postel. Poté natáhněte nohy a řekněte partnerovi, aby vás za ně chytl. Udělá s vámi takový trakař. Tato pozice je velmi náročná, takže v ní možná moc dlouho nevydržíte. 

4. Vestoje

Tato poloha je velmi oblíbená a pokud ji budete praktikovat dva týdny pravidelně, můžete zhubnout až 5 kilogramů! U této polohy totiž zapojíte nejvíce svalů na těle.

5. Koníček

Na partnera si sedněte obkročmo a pohybujte se, jak je vám libo. Pokud si chcete vytvarovat i lýtka, sedněte si k němu zády.