Přejít k hlavnímu obsahu

SEX KOUČINK: Jak se stát sexuální bohyní?

SEX KOUČINK: Jak se stát sexuální bohyní?

Spokojený sexuální život a partnerská pohoda jsou spojené nádoby. Jedno bez druhého funguje jen stěží.

Mnozí při vyslovení termínu sex koučink jen nechápavě pronášejí: „A to je jako co?" Asi si pomyslíte, proč byste se měly někomu zpovídat, jak to doma děláte, nebo si to snad ještě trénovat nanečisto?! A co by vám potom asi blesklo hlavou, kdyby vám partner místo parfému, šperku nebo něčeho pěkného na sebe nadělil poukaz na víkendový kurz pod vedením sex kouče? Možná vám v tu chvíli bude do pláče, protože nabudete dojmu, že svému miláčkovi v posteli nestačíte. Možná se ze stejného důvodu dokonce urazíte nebo propadnete panice, do čeho vás to chce uvrtat.

 „Naše těla se mění, vztahy se vyvíjejí, a pokud chcete sex, je třeba neustále poznávat něco nového," myslí si Gaia Julie Poupětová, sex koučka, která vede kurzy pro ženy, muže i páry. Sama považuje za nejnebezpečnější předsudek českých ložnic domněnku, že v sexu se nepotřebujeme už nic učit.

Depositphotos_32908531_s

CO NA TO EXPERT

MUDr. Hana Fifková, sexuoložka

„Nemyslím si, že by sex koučové konkurovali sexuologům. Bylo by výborné, kdyby lidé, kteří se tímto oborem zabývají, měli povědomí i o zdravotních důvodech vzniku sexuálních potíží, aby byli schopni v případě podezření na jakýkoli problém svého klienta odeslat k odborníkům. Myslím, že na kouče tohoto typu by se měli obracet lidé sexuálně zdraví, kteří se chtějí o svém milostném životě s někým poradit a zaplatit si za to. 

agent-provocateur-fall-winter-2013-soiree-collection-13

3 ZÁSADY SPOKOJENÉHO SEXU, AŤ JE VÁM 20 NEBO 40

1. Pokud na sex nemyslíte a nehovoříte o něm, s největší pravděpodobností žádný sex ani mít nebudete.

2. Zapomeňte na rčení: „Čiň druhému, co sám máš rád." Dávejte tomu druhému to, co si doopravdy přeje dostávat, a ne to, co chcete dostávat vy od něj.

3. Nikdy není pozdě zjistit, že opravdový sex není jen soulož. Pokud si dovolíte překonat toto dogma, objevíte nový svět erotiky.