Přejít k hlavnímu obsahu

Na co ženy myslí při sexu

Aktuální průzkum zjistil, že 67 procent žen myslí při milování na naprosto jiné věci, jenom ne na partnera a na akt samotný.

Na rozdíl od pánů dokážou dámy myslet na několik věcí naráz. To je občas výhodné, avšak v sexu je to nevýhoda. Zatímco muži jsou schopni absolutní koncentrace, ženám přeskakuje mysl z jedné drobnosti na druhou. A pokud už se zaměří na sex, představují si něco jiného, než aktuálně prožívají.

* Erotické představy

Až třetina dam si podle průzkumu při milování se svým partnerem představuje sexy chlapíka z okolí nebo z televizní obrazovky. A také leccos jiného. Většina žen má obrovskou fantazii, takže i jejich sexuální představy jsou barvité a často „neslušné“ – týkají se třeba skupinového sexu, milování se ženou, spoutání pouty a podobných extrémů. Ve skutečnosti to však obvykle zkoušet nechtějí – pouze si to představují a náramně je to vzrušuje.

* Zbytečné tutlání

Když se blíží orgasmus, řešíte, zda něco říkat, nebo jen vzdychat a jak moc nahlas? Většinou neříkáte nic a vychutnáváte si to… Jste velká holka, a přesto se občas stydíte přiznat, jak se věci mají? Málokterá z žen partnerovi řekne, jak to má dělat správně. A skoro žádná mu nevpálí do tváře, že to v posteli neumí – raději to v sobě tutláme.

* „Ať už to mám za sebou“

I tohle si mnohé ženy při milování v duchu říkají. Také vám čas v náručí milovaného někdy připadá jako vteřinka, zatímco jindy se „to“ neuvěřitelně vleče? Pokud kývnete na milování, přestože byste raději sledovala romantický film, nemusí to skončit naprostým fiaskem. Něžné doteky a milostná předehra mohou totiž i přes počáteční rozladění přerůst v příjemný zážitek.

* Vyčištění hlavy

Když na milování nemáte chuť, vnímáte ho jako možnost vyčistit si hlavu a srovnat si myšlenky. Myslíte na to, co zařídit, nakoupit, kdy uklidit a kdy zkouknout v TV nový díl seriálu. Je to přirozená reakce na „vynucený“ sex, na který zrovna nemáte náladu.

Foto: Depositphotos (1)