Přejít k hlavnímu obsahu

Kouzlo polibku: 4 důvody, proč se líbat

Snad každý si pamatuje na svou první pusu. S největší pravděpodobností měl váš premiérový polibek daleko k tomu, který je k vidění na filmovém plátně, ale i tak to byl pro vás nezapomenutelný zážitek. Polibek patří mezi mezi nejhezčí projevy lásky a je nejen příjemný a vzrušující, ale i zdraví prospěšný!

Od nervózního přešlapování a strachu z neznámého při líbání uplynulo mnoho let. S přibývajícím věkem a stereotypem ve vztahu či v manželství je bohužel polibků jako šafránu. Není to tak trochu škoda? Vzrušující mravenčení v břiše je přece tak příjemné!

Dokonalá předehra

Na rtech existují statisíce nervových zakončení. Je jich až 100krát více než například na rukou. Proto je líbání tak vzrušující, a proto jsou polibky důležité před sexem, během něj i po něm.

Cesta k orgazmu

Při líbání dochází k prokrvování organizmu, které je pro sladké vyvrcholení klíčové. Podle evropského průzkumu je pro 40 % mužů vášnivý polibek sexuální rozbuškou. Stačí chvilka líbání a pánové jsou takříkajíc připraveni k „akci“. Zapomeňte na striptýz či jiné praktiky, stačí jeden chtivý polibek a je váš!

Léto přeje vášni

Je dokázáno, že nejvíce se lidé líbají právě v letních měsících. To samé platí i o milování a všech aktivitách s tím spojených. Zkuste si vzpomenout, jak hezké to bylo na začátku vašeho vztahu, a oddávejte se líbání co nejčastěji!

4 důvody, proč se líbat!

1. Líbání prodlužuje život. Při líbání se vyplavují 
hormony serotonin a fenylethylamin, které nás dělají 
spokojenější. Pokud se cítíme dobře, žijeme déle.

2. Líbání navozuje pocit štěstí. Je dokázané, že ten, kdo 
se často líbá, má spokojený vztah plný lásky.

3. Líbání zahání stres. Při dlouhém polibku všechny starosti okolo mizí v nedohlednu.

4. Líbání působí proti vzniku vrásek. Při 
polibku se dá do pohybu až 30 obličejových svalů, což podporuje prokrvení kůže. Zapomeňte na botox!