Přejít k hlavnímu obsahu

Erotická mapa těla: 6 NEJ…

Nalezení erotogenní zóny by se mohlo stát dárkem, který určitě nepůjdete reklamovat. Tak se v předvánočním shonu zastavte a společně pátrejte.

Z atlasu citlivých míst lidského těla by se stal jistě bestseller nejen vánočního trhu. Jenže realita je na hony vzdálená schematickým vzorcům. Každý z nás je unikát. Někoho naladí laskání zad, jiného polibky na břicho či vískání ve vlasech. Jde jen o to, najít ten správný způsob…

Sexuologové tvrdí, že nejvzrušivější bývají lechtivé části našeho těla. Smyslné odezvy se nejspíš dočkáte, když se zaměříte na oblasti s tenkou pokožkou. Polibek na spánek, hřbet ruky či oční víčka může způsobit erupci smyslnosti.

* NEJpoužívanější

… erotogenní zónou jsou 100% rty. Pouze Eskymáci, Malajci či Japonci si potěšení z polibku nechávají ujít. Severský národ považuje polibek za odporný, obyvatelé Tichomoří se dotýkají jen tvářemi a lidé ze země vycházejícího slunce berou polibek už jako součást styku. Rty jsou bohatě protkány nervovými zakončeními, proto v nás polibek navozuje slastné pocity. Zapojujeme do něj hmat, čich i chuť. Ten, kdo nám voní a chutná, je hoden pozornosti. Líbací sympatie prý spíš získá partner, jehož DNA je vzdálená naší – pro případného potomka takového páru je totiž geneticky výhodné.

Většina světa tuto erotogenní zónu s gustem využívá a rty zapojuje i do pátrání po dalších citlivých oblastech. Zkuste také za dlouhých zimních večerů poznat svá citlivá místa. To by v tom byl čert, abyste nenarazili na zlatou žílu vášně.

* NEJzáhadnější

Bod G se stal mýtem, jehož existenci mnozí odborníci zpochybňují. Není sporu o tom, že přední strana pochvy, kam bývá tento bod umisťován, patří mezi erotogenní zóny. Nehledejte ale ohraničené „tlačítko“, spíš citlivou, bohatě inervovanou oblast.

* NEJdosažitelnější

Ženy i muži vítají něžné dotyky na boltcích a vnímají je jako šimrání či mrazení. Citlivý nosík může zastoupit rty při hledání dalších spouštěčů vzrušení umístěných na těle.

* NEJčastější

Bradavky jsou citlivé na jakékoli dotyky. Laskání těchto partií si užívají hlavně ženy a mnohé už při něm dosahují orgasmu. Ani muži nezůstávají pozadu. Pánové i dámy jen musejí vyzkoumat intenzitu a způsob mazlení, který jim je příjemný.

* NEJcitlivější

Chodidla jsou poseta reflexními body, a proto vnímavá k jakýmkoli podnětům. Jemné dotyky rozvibrují celé tělo. Masáž nohou můžete zařadit do milostné předehry a vzít si na pomoc speciální olej s afrodiziakálním účinkem. Smyslný úvod plný hýčkání a něžností ocení jak muži, tak ženy. Od chodidel je snadné pokračovat výš k pasu…

* NEJzábavnější

… není jedna jediná zóna, ale hledání těch, které vám přinášejí největší slast. Ať už vezmete pátrání do vlastních rukou, nebo si přizvete na pomoc partnera, přinese vám výprava po stopách vášně mnoho příjemných chvil.

Foto: Depositphotos (1)