Co se po sexu nedělá: 7× STOP

Ať už bude mít vaše milostná „dohra“ jakoukoli podobu, určitě ji nenahrazujte některou z následujících činností.

Co je ihned po sexu nevhodné

1. Uhánět do sprchy

Hygiena je samozřejmě důležitá a bez sprchy byste si určitě nepřipadala zrovna nejlíp. Když však poběžíte ihned po skončení akce do koupelny a budete se drhnout jako po sportovním maratonu, mohl by si partner myslet, že se ho a jeho tělesných tekutin tak trochu štítíte. Zkuste chvilku nemyslet na malé nepohodlí. Raději se přitulte a pošeptejte mu, že se vám to moc líbilo.

2. Chtít být on-line

Tablety, počítače, chytré telefony a další telekomunikační technika jsou bezvadná věc. Umožní vám být neustále v kontaktu prakticky s celým světem. Ale sex (včetně chvíle po něm) je natolik intimní záležitostí, že by měla patřit opravdu jen vám dvěma. Kontrolovat ihned po skončení vášnivé chvilky svůj facebookový profil nebo nově příchozí maily je neomalené. 

3. Hrát si s mobilem

Stává se, že vám během milování pípne esemeska nebo máte ztracený hovor. Zkuste chvilku vydržet, než vezmete mobil do ruky a začnete vyřizovat, co jste zmeškali. Dost možná zjistíte, že to nebylo zas tak důležité, aby vám to zkazilo krásné chvíle po milování.

4. Vyptávat se

Přitulit se k sobě a něžně si vrkat do ucha je příjemné. Můžete partnerovi pošeptat třeba to, jak byl úžasný. Zkuste se však vyvarovat dotazů typu „na co myslíš?“, nebo „co kdybychom měli konečně miminko?“. Muži obvykle nechtějí po sexu příliš filozofovat nebo nedej bože plánovat.

5. Uklízet

Někdy to vypadá v ložnici jako po boji. Narychlo svlečené oblečení se válí po zemi a postel je rozházená. Zapomeňte chvíli na nepořádek. Když se hned po milování zvednete, začnete lamentovat, jaký je tam binec a jaká jste chudinka, že musíte pořád uklízet, vašeho partnera to spolehlivě otráví a vy sama sobě zkazíte náladu.

6. Kritizovat

Dost možná neproběhlo milování přesně podle vašich představ. Buďte však taktní a odpusťte si negativní hodnocení bezprostředně po tom, co jste skončili. Nikdo neslyší rád, že není v posteli zrovna ten největší borec. Kritiku však každý přijme snáz v rozhovoru u kafe nebo při jiné vhodnější příležitosti. O možnostech zlepšení si promluvte v klidu, a hlavně bez emocí. 

7. Jíst

Dojem z vášnivé chvilky můžete pohřbít také tím, že rovnou z postele prchnete do ledničky pro něco dobrého. Doplnit energii sice musíte, ale počkejte s tím, až budete oba „zpátky v realitě“, a užijte si dobré jídlo společně.

Foto: Depositphotos (1)

@svetzeny