Přejít k hlavnímu obsahu

Českým ženám chybí sex! Můžou za to jejich manželé?

Českým ženám chybí sex! Můžou za to jejich manželé?

Když se váš partner chová spíš jako kamarád a do milostných hrátek se mu dvakrát nechce, zkuste být aktivnější a nečekejte, až se rozhoupe k akci…

„Já chci sex pořád, ale on nechce.
Buď je unavený, nebo je někde pryč.“
 

„Chlapi došli, sex jsem tenhle rok ještě
neměla. Někdy si říkám, že už si asi nikdy
nikoho nenajdu.“

„Milovala bych se pořád, ale pro mého
přítele je jednou týdně maximum.“
 

„Radši se s manželem moc nemiluju,
protože se stydím za svoje tělo.“

„Chuť na sex mě úplně přešla.“

„Chlapa najít můžu, ale všichni 
chtějí jenom sex.“

Je vám alespoň jedna z předešlých vět povědomá, protože jste ji buď vy, nebo vaše kamarádky při pravidelném setkání u skleničky vypustily z úst? Nejste samy. V době přesycené sexem, kdy být sexy je nová černá a sexy je nálepka prodávající všechno, od oblečení přes jídlo až po auta, se nám sama podstata této činnosti vzdaluje. To, že je společnost sexem posedlá, vlastně v důsledku znamená, že nám sex chybí. Ne ve smyslu zběsilé upocené rychlovky, ale ve smyslu krásného a až božského prožitku.

ČTĚTE TAKÉ: Čtvrtá orientace: Kdo jsou ti asexuálové?!

V rychlé, zmatené době plné lajků a retuše nám možná schází opravdový sex, skutečné prožitky. A ty nám upravené fotky na sociálních sítích nenahradí. Jasně že velká slova jako „touha“ těžko najdete mezi kuchyňskou linkou pokapanou dětským příkrmem a mezi plenkami. Těžko je budete hledat sama, pokud je váš partner workoholik nebo je místo ve vaší posteli radši v hospodě. Těžko budete touhu hledat, když jste už celé roky singl a slova nejen jako touha, ale i třeba láska nebo sex zmizela v propadlišti šuplíku i dějin, stejně jako poslední krajkové prádlo, které jste si koupila.

Umlčte muže v sobě a dovolte si být zase křehkou ženou

Dobrá i špatná zpráva zároveň je, že s touhou musíte začít u sebe, nikdo jiný to za vás neudělá. Nestačí přijít za partnerem a říct, že chcete něco jiného. Nestačí bědovat, že vám chybí sex, necítíte touhu nebo se necítíte sexy. Nestačí smířit se s tím, že se vás už sex ve městě nebo na vesnici netýká. Změňte se vy, hledejte cesty, jak obnovit svoje sexuální prožitky, a uvidíte, že partner se k vám rád přidá. Odložte na chvíli výkon, dejte pohov muži ve vás, který všechno zvládne, a dovolte si být čirou esencí ženství, květinovou nymfou.

giphy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Nehledejte si milence, ale vysvlečte váš vztah z tepláků

Nevzdávejte to ani ve chvíli, když ve vztahu pomine divoká prvotní zamilovanost, díky níž jde všechno lehce. Nehledejte si milence, abyste našla zase prvotní okouzlení. Kouzelné to sice je, ale zároveň tak prchavé. Za chvíli byste zase byla tam, kde teď. Věřte, že to, co můžete najít v sexualitě dlouhodobého vztahu, je mnohem cennější a zajímavější. To, že se milujete s člověkem, který vás důvěrně zná, který je svědkem vašeho života, který o vás ví, je to nejvíc, co vám žádný barový jednorázový milenec nemůže poskytnout. Ano, možná v barovém sexu bude hledaná animálnost, touha a vzrušující kvality neznámého, ale nejvíc sexy je, když se propojí tělo a duše. Sexu spojenému s láskou se nevyrovnají ani sadomaso experimenty rádoby ve stylu Padesáti odstínů, ani noční dobrodružství plus výčitky, pocit hanby a walk of shame po dobrodružství s milencem.

Dovolte sexu, aby byl opravdu božským a nezapomenutelným

Poklad, co hledáte, máte dávno doma. Jen musíte znovu navázat spojení. Dovolte sexu být tím, čím být může – vaším vystoupením z běhu každodennosti, dotykem věčnosti, něčeho, co je mimo vaši kontrolu, mimo čas, mimo všechno běžné, co znáte. Dobrý sex je něčím, co vás přesahuje a čeho nejste sama schopna dosáhnout. Je něčím božským. Řecký filozof Platon píše, že Eros znamená obživnout v kráse, což se týče jak těla, tak duše. Ale jak? Jak říká Thomas Moore ve své knize Duše sexu: „Všechno, co děláme a vytváříme, může být sexuální.“ Vášeň a radost ze života tak úzce souvisí s vášní a radostí prožívanou při sexu. A teď ruku na srdce, kolik vášně a radosti prožíváte a máte ve svém životě, když odhlédneme od ryze primitivní, pudové stránky? Sex přece nemusí být jen styk, který jednou za čas nějak zvládnete, aby se vám partner nezatoulal.

OTESTUJTE SE: Jste dračice, nebo leklá ryba?

Sex může být nádhernou oslavou života. A jako u všeho jiného i u něj platí, že dobrého pomálu. Někdy je lepší mít skvělý sex jednou za čas. To ho činí speciálním. Nedávejte si proto hranice, normy, limity a termíny. Od toho máte práci. Od excelových tabulek, měření, uzávěrek a výkonu. Sex by měl být o emocích a společných prožitcích, radosti a lásce, ne o výdrži a počítání orgasmů. O touze spojit se alespoň na chvíli s druhým člověkem a nebýt sám. Zní to vznešeně, možná si řeknete, ale zkuste ze sexu udělat ani ne manželskou povinnost, ani ne středeční záležitost, ale posvátný akt vašeho partnerství. Dovolte mu spojit vás nejenom ve významu čistě fyzickém, ale i duchovním. Teprve pak dostane úplně nový rozměr a stane se vpravdě božským.

Milujte život a sama sebe, to ostatní přijde samo

A nakonec to nejdůležitější – touha po milování souvisí s touhou po životě. Když budete milovat život a budete mít ráda sama sebe a své tělo, budete milovat i sex. Protože ten je ryzím, živoucím a pravým vyjádřením tady a teď. Touha po sexu a milování souvisí s touhou po životě obecně jako takovou. Hledejte vášeň, hledejte rozkoš nejen v sexuálním smyslu a pusťte se do toho hned teď.