Přejít k hlavnímu obsahu

5 benefitů, které vám přinese pravidelné milování

5 benefitů, které vám přinese pravidelné milování

Ať už je sex pořádně divoký a vášnivý, nebo pomalý a něžný, je zkrátka formou fyzické aktivity a tu náš organizmus nutně potřebuje (pokud tedy v posteli vyloženě neležíte jako leklá ryba). Navíc se vám při něm uvolňuje do krve doslova hormonální koktejl, který nadopuje tělo mnohem efektivněji než celá hrst pilulek.

1. Zocelí zdraví

Trochu svižnější sex vám rozproudí krev, což podpoří krevní oběh a celkově prospěje srdci a cévám. Lékařské studie prokázaly, že pokud souložíme minimálně třikrát týdně, pak se hrozba infarktu a mrtvice zmenší na polovinu! Takže jestliže vám to okolnosti dovolí, nevrže vám postel a vedle v pokoji nespinkají děti nebo tchyně, směle se do svých erotických radovánek opřete, ať si dáte trošku do těla.

2. Zhubnete

Sex je skvělou příležitostí, jak shodit nějaké to deko. Samozřejmě to chce v peřinách řádit trochu déle než tři minuty a zapojit vytrvalost a vášeň. A nezapomeňte vystřídat pár pozic. Kromě toho, že spálíte kalorie, přispějete k posílení svalů a formování postavy.

3. Zbaví vás bolesti

Při vzrušení se posunuje práh bolestivosti. Právě proto funguje sex jako skvělé analgetikum třeba proti bolesti hlavy.

4. Zlepší spánek

Díky endorfinům (hormonům štěstí) budete po orgazmu spát jako miminko. Není žádným tajemstvím, že kvalitní spánek je pro zdraví velmi důležitý.

5. Udělá z vás krásku

Milování je ta nejúčinnější zkrášlující procedura, kterou si můžete dopřát. Pokud si jej užíváte pravidelně (tím není myšleno jednou za kvartál), dlouhodobě se to projeví mimo jiné na stavu vaší pleti. Jenom si vzpomeňte, jak po sexu záříte, máte krásně vyhlazenou a pružnou pleť, zrůžovělé tváře a působíte svěže. Je to díky tomu, že se při něm zvyšuje tepová frekvence, a dochází tak ke zrychlení cirkulace krve.

Každá buňka vašeho těla dostává více kyslíku a z těla se mnohem lépe odplavují škodliviny. Během pohlavního aktu dochází také k aktivování tvorby kolagenu, který je zodpovědný za elasticitu kůže. Takže pokud se milujete pravidelně alespoň jednou či dvakrát týdně, ve vý́sledku se můžete těšit z toho, že budete vypadat o pěkných pár let mladší. Vaše pokožka bude pružnější a vrásky se budou tvořit mnohem pomaleji.