Přejít k hlavnímu obsahu

3 rady, jak se zbavit mindráků v posteli

Kdyby byli lidé produkty pásové výroby bez vady na kráse, psychologové by neměli téměř žádnou práci, ženy téma pro své dámské jízdy a pánové čím se sami v sobě užírat. A tak chvála bohu za odchylky od průměru.

Je fuk, jestli jsme tlustí, tencí, malí, útlí či boubelatí, hlavně že jsme nějací (rozumějte originální). Bohužel ne každý svou výjimečnost sebevědomě ustojí, a pak se začne vtírat protivný pocit podceňování a nedostatečnosti.

Co se týče intimního života, snad ani první pohlavní styk není pro ženu takovým strašákem jako její vlastní tělo. Sebemenší nedostatek může být rozbuškou pocitu, že nejsme pro toho svého jediného dost dobré nebo že snad kvůli tomu nedokážeme uspokojit jeho touhy. Tuhle zpropadenou nejistotu o sobě samé nám nikdo neodpáře.

1. NEMASKUJTE VAŠE DOMNĚLÉ NEDOSTATKY

Dostáváte se tak jen do zbytečného stresu a napětí, před kterým varují i sexuologové. Nejste uvolněná a milování si neužijete naplno. Čím víc myslíte na své slabiny, tím vyšší je pravděpodobnost, že sex skončí fiaskem. Nechcete se přece zařadit mezi 60 % žen, které málokdy prožijí orgazmus, ani mezi sedm žen ze sta, které vrchol rozkoše z různých důvodů nezažijí za celý svůj život! U žen je totiž orgazmus velmi závislý na psychickém rozpoložení. Tak proč si ho kazit nevalným míněním o sobě samé? Raději prodejte své přednosti, kterých by se jistě našlo bezpočet.

why_does_sex_hurt_womens_body_image

2. VĚŘTE SI

Pravda, občas je množení zbytků sebevědomí pořádná fuška, ale stojí za to se do ní pustit! Co na tom, že máte rozložitější boky anebo si vás kvůli ňadrům velikosti borůvek občas pletou s klukem! Třeba právě to na vás váš protějšek zbožňuje a neměnil by ani centimetr vašeho těla. Nevybral si vás právě proto, že si rád sáhne na pořádný kus materiálu? Anebo ho fascinuje vaše éterická postava?

V okamžiku rozkoše muž přece nepřemýšlí o tom, jestli vám přibyl nějaký ten faldík, že byste měla něco udělat s celulitidou nebo že vaše nohy nápadně připomínají písmeno „X". Soustředí se jen na vás dva a chce si užít krásnou chvilku vzájemné blízkosti korunovanou slastným vrcholem.

sex

2. NESROVNÁVEJTE SE

Nic proti sledování lechtivých filmů, ale jen pokud je berete jako příjemnou součást předehry, společníka pro chvíle samoty (autoerotika s vizuálním podnětem je přece jen snazší) či jako prostředek k povzbuzení touhy. Přehlídka dokonalých těl, nekonečných orgazmů, mužů připravených k akci na písknutí a pánských orgánů nadprůměrných velikostí by ale jednoho dokázala akorát naštvat!myths-and-facts-about-getting-pregnant